Skocz do zawartości
  • 0

od czego felga?


digriz

Pytanie

witam

Znaleziona wiele lat temu w lesie niedaleko wilczego szanca (Gierloz)

Na pierwszy rzut oka przypominala mi felge od kubelwagena jednak po oczyszczeniu odnalazlem wytloczony napis opel wiec raczej cos tu nie gra ( zdaje sie ze kubelwagena produkowal volkwagen)

Jest w dosc dobrym stanie ma sporo oryginalnego malowania wiec pomimo iz odnalazlem ja w suchym pisaku nawet nie mam pewnosci ze pochodzi z okresu drugowojennego

Jesli moze ktos pomoc w identufikacji bardzo prosze o pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam

 

 

 

DSCN4002.JPG

DSCN4006.JPG

DSCN4008.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle że Opel produkował felgi do Kdf kafera  nie tylko po wojnie ale też w jej trakcie . Musiałbyś  wypiaskować felgę a wtedy wyjdą wszystkie sygnatury , Też się zdziwiłem ile ich wyszło na innej przedwojennej starej mojej feldze . Oprócz producenta które widziałem to po wypiaskowaniu wyszedł jakiś numer , data produkcji i jakiś dziwny znaczek . Niestety rdza często przykrywa słabsze sygnatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzieki za zainteresowanie i pomoc 

dorzucam jeszcze 3 fotki bo oprocz napisu opel jest cos jeszcze moze to cos da ( niestety za pierwszym razem wesazly mi tylko 3 fotki)

Kolo83 dzieki faktycznie podobienstwo do olympii z lat 30-tych jest duze tylko martwi mnie ten zbyt dobry stan 

 

pozdrawiam

DSCN4003.JPG

DSCN4004.JPG

DSCN4005.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga firmy Kronprinz. To niczego nie przesądza, bo ta istnieje od 1897 roku do dziś ? Stanem bym się do końca nie sugerował, bo niekoniecznie musiała leżeć tam gdzie ją znalazłeś od czasu wojny, to raz, a dwa to z piaszczystej gleby wychodzą czasem świetnie zachowane fanty. Jeszcze jedna rzecz, zauważ, że felga ma złote szparunki na czarnym tle. W jakim  aucie z lat 60-70-tych bawiono by się w takie detale. Ja stawiam jednak na tą Olympię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sadze ze moge zakonczyc watek felgi

skontaktowalem sie z firma kronprinz i poprosilem o pomoc zeby rozwiac watpliwosci

o dziwo odpowiedz byla blyskawiczna oto ona

"

Guten Tag Herr Woloszyk,

 

anbei sende ich Ihnen einen Auszug aus dem Katalog von 1938. Hieraus können sie die technischen Daten des Rades und die Zuordnung entnehmen. Das Rad SP 163005 war für den Opel Kadett und Olympia.


Mit freundlichen Grüßen / With kind regards

Dipl.-Ing. (FH) Diana Faenger

Leitung Technisches Marketing"

 

kolo83 szacun miales racje to od olympii lub kadeta z lat 30-tych

dziekuje wszystkim za pomoc i zainteresowanie

aha w zalaczniku jeszcze skan z katalogu

 

Screenshot (4).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie