Skocz do zawartości

Niemieckie " Zielone Diabły"- Kreta


formoza58

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 547
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Wojnę przeżył?"

Niet- zrobił kaput w Normandii.

Ale np Student, dzięki Brytom się wybronił, choć to on wydał takie a nie inne rozkazy, co należy z Kreteńczykami robić.

 

 

PS Większość/wszystkie zdjęcia Masakry wykonał Franz-Peter Weixler, który miał później spore kłopoty, gdy zdjęcia wypłynęły dla cywili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formoza

"Naliczyłem prawie czterdzieści. Pewnie komplet, całe studium.... Od uśmiechów do makabry"


Nigdy nie aż tak się Masakrą w Kondomari nie interesowałem, ale tam jest spory problem w rzeczywistym przebiegu masakry. Oficjalnie rozpoczęli ją żołnierze, którzy w pewnym momencie przyjechali czwartą (?) ciężarówką i bez pardonu zaczęli strzelać do zgromadzonych 21 (?) mężczyzn- później zebrany tłum zaatakował Niemców wszystkim, co w ręce wpadał, kobiety podobno obrzuciły ich kamieniami.

I teraz- nie znam zdjęć tej ciężarówki, a jednocześnie mamy ujęcia stojących jak pluton egzekucyjny Niemców.

Dwa- po oddaniu kilku salw spakowali się na samochody i odjechali, nie sprawdzając efektów. Podobno właśnie dzięki temu jeden Grek, choć ciężko ranny, przeżył. Ale mamy zdjęcia, gdy Fall. stoi obok zastrzelonych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formoza

"Prawdopodobnie zaczęło się od tego, że Niemcy znależli pokrwawioną  kurtkę swego kamrata. Jak wspomniałem , na początku pogodne twarze, i miejscowych i spadochroniarzy. Pewnie do czasu, kiedy kurtka się znalazła. Dosłownie, ze skrajności w skrajność'

Jeśli dobrze pamiętam, to znaleziono dwóch kaupt przedstawicieli rasy panów.. A później już z górki, zgodnie z wcześniejszym rozkazem Ringela i Studenta. Inna sprawa, że Kondomari nie było ani pierwsze, ani ostatnie, ani największe. Tydzień wcześniej, w Kastelli, zamordowano c.a. 200 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasa panów myślała, że ma " licencję na zabijanie". A jak szturmani po przyziemnieniu, żyli sekundy przebici widłami, zmasakrowani siekierami  lub wręcz   lądowały ciała, a dusze u św. Piotra, to w niemieckiej  prasie pojawiło się " och i ach" i oburzenie wielkie odnośnie angielskiej i greckiej brutalności. To jakby wilk oskarżał wilka za brak apetytu. Tyle, ze wg mnie to była zagrywka, aby usprawiedliwić terror jaki zapanował na Krecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie