Skocz do zawartości

Historia jednego zdjęcia


Młody duchem

Rekomendowane odpowiedzi

A tera co do Twojej zagadki:))

otwieram sobie bazę, w częsci osobowe i wsród typów po krótkim poszukiwaniu wynik:

Alfa romeo 2500 Coloniale..:)) /ale jak zwykle nikt mnie nie sprawdził/

W złączniku wszystko co o tym mam..

tabeli nie przesyłam bo ciagle musze konwertowac:

ale jedyny tekst do tych zdjęć:  "image.png.b097b30133eb769febecd829b13cbf87.png

co zresztą widac na jednym...:)) i znów pytanie: czy gdzies mozna znaleźć jej historię?

Kaz

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

chwile to trwało...niestety, trochę musżę popracować nad takim pytaniem recznie

Dobrze że Dorchestera mam już zmigrowanego do nowej wersji bazy...:)) gdyby nie to pewnie gdzies po pólnocy cos bym napisał..

1. nie mam:))) /a raczej nie miałem!!!/

2. cos wiecej? /źródło, jakies info../

3. gdzie wysłać nagrode?))

4. Dziekuje pieknie...

Kaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

1. Twoje linki to kilka nowych ujęć oraz informacji

    Mam te strony na liście linków które odwiedziłem .Ale to było baaardzo dawno bo widze po datach tworzenia skrótów..

2 staram sie teraz kosztem ilości nadrabiac jakość  . więc w tabele wpisuję wszystko co mogę...

  niestety, to trochę czasu zajmuje - byc może prognozy zakończenia prac "informacyjno-porzadkowych" zmienie na jakiś

  2040.... :)))

  generalnie: obecnie jako jedyny angażujesz się w czytanie i odpowiedzi na moje bazgroły..a efekty są duże...srach sie

   bać jak ktoś jeszcze dołączy?

3. Skoro trafiłem to oznacza ze Alfa jest po weryfikacji:))

4. Nagroda do Gdyni, na Herberta /to Redłowo/:)))))))))))))))) /mam przygotować dużo miejsca???????? /

5. po wysłaniu "paczki" Dorchestera sądzę, że to lepsza metoda "wyciagania informacji"))

   zastanawiam się czy "technicznie" tak nie redagować pytań pod hasłem np. "tydzień Famo"....

   tylko co zrobić jak w niektórych paczkach koło 100 zdjęc? gdyby jescze Admin dołaczył możliwośc wysyłania .zip..(((

  nie zasmiecałbym forum a chetni po ściagnieciu maja łatwiejsza obróbke:))) ale to takie sobie marudzenie Adminie /o

  ile to czytasz../

6. Barbapapo...czy dołaczysz do klubu o ile go założe na tym forum???

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Młody duchem napisał:

generalnie: obecnie jako jedyny angażujesz się w czytanie i odpowiedzi na moje bazgroły..a efekty są duże...srach sie

   bać jak ktoś jeszcze dołączy

czytamy, i chcemy czytać więcej...

świetna robota Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kopijniku :)))

dzieki za te miłe słowa....:))

Ale może tak drobne włączenie sie w dyskusję...powiedz czym mocno sie interesujesz to może znajdę w ramach moich zainteresowań coś dla Ciebie:)) Zdjeć o których chciałbym się coś dowiedzieć jest u mnie dostatek..?

czekam:))

Kaz

 

 

 

 

 

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arara33-jpg.171451

"mówisz - masz"... :)

interesują mnie "wszystkie" zdjęcia  kuchenek

tu - prawdopodobnie Arara 37 /DAK

spodziewam się Poebus No 1/DAK - taki klasyczny prymus

-----------------

wyposażenie pojazdów - wprowadzone w linię w uzupełnieniach wiosna 1944

piecyko kuchenka - element karosażu

1430418920-s6306291-jpg.11078

1430418946-s6306292-jpg.11079

dscf8947-jpg.202425

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopijniku

co z tego ze "masz"...:(((

zaskoczyłeś mnie kompletnie...nigdy przeglądając i "kolekcjonując" swoje zdjęcia na ten sprzęt nie zwróciłem uwagi..

obiecuję poprawę, będę szeroko otwierał oczy i szukał tego elementu ?, kto wie...

Twoje zdjęcie uzupełniło jednak moja bazę w grupie "broń ręczna" - zatem bardzo dziękuję i proszę o więcej

szczerze powiedziawszy właśnie czegoś podobnego oczekiwałem przełamując wrodzoną nieśmiałość i pisząc na tym forum /zresztą jedynym na którym piszę/: nigdy sam nie znajdę foto, gdzie elementy stanowiące obiekt mojego zainteresowania są na nim tłem

net za duży, wyszukiwarki nie pokażą...

Ty szukasz pod innym kontem zainteresowań - a przy okazji ja mogę mieć "zysk" ?:classic_biggrin:

Ot i wszystko...

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karawana idzie dalej...

tak dla rozrywki i zajęcia w dni wolne:

Jak zwykle ciut wiem /ale na razie sza../

zatem:

1, co to?

2, czy na wszystkich to samo?

3, gdzie, kiedy itp

4. no i wszystko inne co Wam przychodzi do głowy

Wjeżdżam do Darłówka - ten real jest najwięksżą moją coroczna frajdą???

Kaz

 

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1366967016.jpg

 

1 godzinę temu, Młody duchem napisał:

Twoje zdjęcie uzupełniło jednak moja bazę w grupie "broń ręczna" - zatem bardzo dziękuję i proszę o więcej

? broń ręczna - m.in. Sauer und Sohn M30 Drilling /M30 Luftwaffe

16 październik 1941

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy Koledzy:))) wszystkim wielkie dzieki niemniej po kolei..?

a/ Kopijniku: tak, mile widziane są inne zdjęcia z bronią /sprzetem/ - jednak dopiero wtedy mnie interesują gdy 

      umiejscowione są czasowo w latach działań Niemców w Afryce i właśnie w niej są wykonane:)))

      Dziekuje za przesłane zdjęcie - pozostawie go w zasobach bo może kiedyś pozwoli na identyfikację ,

      w bazie założę odpowiednią tabelę /bo znam nazwe/ i poczekam...a nuż ktos znajdzie zdjęcie :))

    zatem do wszystkich ogladających /wiecej odwagi i cos napiszcie/ jak i do tych odwaznych co juz piszą:

    czy Sauer und Sohn M30 Drilling /M30 Luftwaffe  mógł byc w Afryce? moze jakieś zdjecie?..

b/ Tyrze: potwierdziłeś zatem typ...Twój nick wyląduje zatem w małym okienku każdej tabeli / to wymyśliłem sobie   

      teraz...:)) i zaraz po odpisaniu wcielę w życie

      polecam Twojej spostrzegawczości i proszę o komentarz : wydaje się, ze na dwóch zdjęciach jest antena na szybie

     przedniej...jaka szansa ze to ten sam pojazd?  moze inne szczegóły potwierdzą /lub nie:((/

     /ta prośba bardzo imienna ale chyba Tyr nie pogniewa sie jak ktoś inny poruszy ten temat..:))/

c/ Barbapapo: nic tylko usiąść i podziwiać:

    - wiedzę

   -  logikę

   - spostrzegawczość i umiejetność łaczenia faktów

   - etc...:)))

    Myślę, że dostałem pierwszy raz to "coś" czego gdzieś tam w "środku" oczekiwałem..historię jednego zdjęcia..

   I to nawet z wielokrotnym nadmiarem,,

  Postawiłeś wysoko poprzeczkę innym:)))

  Pozwolisz, ze metodą kopiuj-wklej przeniosę Twoje opisy do moich zasobów.. a tabela dostanie przycisk /arkusz kalkulacyjny,,,/ z tytułem j/w..

  przy okazji Twoich super wyjasnień:

  - na załacznikach jest znów sprzęt..mam podejrzenia co do jednego z nich i to bedzie pewnie moja kolejna grupa zdjęć..

    jedno to bardzo szeroki plan,,,ale może bystre oczy Odkrywców cos wypatrzą ..tu też mam jakieś tam ogólne

    spostrzeżenia..

    Barbapapo..Tobie to już nawet nie dziekuję? ...... po prostu z niecierpliwościa będę czekał na każde Twoje "pisemne"

    odwiedziny... i mam nadzieje że nie tylko ja..

   Może znajdą sie jeszcze inne zdjęcia /ale ze sprzętem?️.../ z tego miejsca

Kaz

 ps. w załacznikach te dwa zdjęcia Barbapapy obejmującą podstawową grupe moich zainteresowań - do nich zadalem pytania:))

 

2587_cemetery_tobruk_2.thumb.jpg.79a2c4992bd2676e25c875fc9e552eeb.jpg

2587_weisses_haus_tobruk.thumb.jpg.45c0a54fbfb6d684dd0ba0e9b99b02fe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz po szybkim zalaniu kolejnej kawy serialu ciąg dalszy:

dotyczy DAK:

jak pisałem: nawiązuję do zdjęcia Ba /"-rbapapy" - ten skrót będzie dla mnie wygodniejszy Właścicielu:))) /

pytania jak zwykle /kto czyta wie, kto pierwszy raz niech przeczyta.../

jak zwykle coś tam wiem..ale nie ułatwiam i nic nie sugeruję:))

dodatkowe: czy na zdjeciu Ba to samo?

to co na pewno nie wiem: co to za cysterny i przyczepa..

powodzenia w odkrywaniu...

 

002.jpg

003.jpg

004.jpg

001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to samo ale Sd kfz 251,,

tu trochę odmiany...

kilka zdjęć co do których mam wątpliwości związane z pytaniem " A, B, C, czy D'?

ale każda informacja inna mile widziana:))

Ba postawił wysoko poziom moich oczekiwań ? ... ale czekam na wszystko, nawet okruszek..

Kaz

PS Numeracja to jeszcze element starego podejścia do systematyzacji, znacząca część jeszcze nie została "zmigrowana",

     szczególnie tych z grup niezidentyfikowanych i budzących wątpliwości..

 

00040 1.jpg

00059 1.jpg

00177 1.jpg

00222 1.jpg

00245 1.jpg

00256 1.jpg

00268 ABC_1.jpg

00291 1.jpg

00295 1.jpg

00468 1.jpg

00588 1.jpg

00672 1.jpg

00675 1.jpg

00688 ABC_1.jpg

00695 1.jpg

00738 1.jpg

00739 1.jpg

00748 1.jpg

00784 1.jpg

00855 1.jpg

00883 1.JPG

00885 1.jpg

00886 1.jpg

00887 1.jpg

00890 1.jpg

01015 1.png

01065 1.jpg

01072 ABC_1.jpg

01105 ABC_1.jpg

01106 ABC _1.jpg

01107 ABC_1.jpg

01278 ABC_1.jpg

01385 ABC_1.jpg

01386 ABC_1.jpg

01387 ABC_1.jpg

01388 ABC_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr, super...znów potwierdziłeś moją wiedzę:)) i znów uzyskałeś status osoby potwierdzającej..:)))

o zdjeciu Ba też tak sadzilem...ale cieszę sie z Twojego potwierdzenia

Czy w nazwie nie wystepuje jeszcze słowo "faun"... jakoś u mnie pełna nazwa to " hanomag ss 100 faun"

ale to może byc info z jakiegos mało rzetelnego źródła  - niestety nie wiem skąd to mam...

co do wspólnego członka załogi - tak, faktycznie jest na zd. 001 i 003 - brawo za spostrzegawczość, moge te zdjęcia połaczyć  "węzłem"

a co z ewentualnymi "dodatkami" na tej grupie.. masz jakąś wiedzę?

Kaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję do stosowania... nie ma problemu wrzucać paczki /zacznę od 10 szt/ - po prostu rozłozy sie to w czasie...

na wstepie przyjąłem zasadę iz w momencie jak 24 godziny nie ma juz jakiegokolwiek postu dot. poprzednich wrzucam kolejne tematy...

Przy paczkach moze to potrwać dłuzej...mam nadzieję że osoby nowo piszące / a także Wy, którzy juz piszecie/nie bedą bać sie powrotu do dyskusji o zdjeciach z całego okresu jej prowadzenia.

Ja w kazdym razie nie zamykam sie na amen...:)))

ta duza paczka  juz pozostanie - bo prowadze swoja "buchalterię" umieszczonych fotek.. ale "na żadanie" powtórzę...

Tyr... rzeczy technicznych związanych z tym hobby i tym forum mam w głowie multum.. ale jestem otwarty na wasze propozycje. wszystko co tu jest ma być dla was wygodne, czytelne i łatwo dostepne...

Ja sobie zawsze poradze:))

         sam jestem z zasady bałaganiarzem../lepiej nie pytać Żony/, ale w ramach swojego zawodu i rozlicznych

        zainteresowań wole porządek i systematykę:)).

Kaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr..faktycznie jest i dla mnie problem z paczkami...

super odpowiedź dotycząca grupy "esdek"...

Ale.....?:

 szybkie "dopasowanie" Twojej odpowiedzi do zdjęć to już trochę czasu...

potem jeszcze trochę pracy w własnych zasobach i klasyfikacjach...

A jest to tak:

załaczam pliki z swoimi nazwami tworzonymi dla celów klasyfikacji -  to ułatwia szybkie poruszanie sie po moich zasobach..

ale forum - i to w pełni rozumiem - narzuca własne...jest w tej nazwie co prawda krótki ciąg znaków odtwarzajacych moje /to kilka znaków przed sekwencją ".jpg" wystepującą wewnatrz nazwy/ ale tylko ja moge to ewentualnie wychwycić..

ale jak ma to szybko i sprawnie "wyłapać" czytający? szybciej pewnie zrezygnuje z odpowiedzi...dla mnie tez problem: zrozumiec co maiła na mysli odpowiadajacy, wyszukac i zapisać numery /moje/ i dopiero wracać do własnych prac klasyfikacyjno-edycyjnych...

pewnie w niewielkiej skali odpowiedzi jakoś to przeżyję...ale pewnie jednoczesnych 5 odpowiedzi na rózne tematy /z miłą koniecznością modyfikacji moich zapisków/ to moze byc klops...? braknie życia...

Może jest jakieś obejście? za krotko tu piszę, nie znam wszystkich "kruczków"

kurde, dosyć biadolenia... Panie i Panowie...do roboty:))))) / nie łączyć z 500+..!!!!!./

Kaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba....uf..ale drążysz..je tez nigdy do końca sobie nie wierzę... a dlaczego nabrałem odwagi i jestem tutaj?....

          może Twoja praca pokaże innym jak trudne jest to maniactwo i ile czasu trzeba mu poświęcać  /słowo "maniacy" padło wczoraj z sceny w Darłówku, spodobało mi się to porównanie../

     aktualnie jestem na etapie poszerzenia swej wiedzy o OpenOffice.. makro i przyciski w arkuszu kalkulacyjnym...

     tia..az szkoda mi czasu ...../kto wie jak podpiąć w arkuszu kalk. tylko do odczytu inny plik typu dokument tekstowy..i kończąc przegladanie tekstu wracać do arkusza ?/

Tyr

nie jest zadnym problemem "wizualne" oznaczanie zdjęcia...nie chce jednak niszczyć obrazu kolejnym własnym wpisem,,

ja na bieżąco korzystam z picassa...zupełnie wystarcza...

mogę to robić ale:

- muszę poświecić czas na przygotowanie tak zdjęć..a nie umiem robic tego seryjnie....

- jeżeli ktoś będzie chciał korzystać z takiego zdjęcia ma problem  ..a gdy poprosi to musze wysyłać powtórnie..

- ja i tak wole ukryć swoje potrzeby sortu, dostępu i przegladania w nazwie pliku:)))

  tak nawiasem: w esdekach tak gdzies do numeru zdjecia na poziomie 1000 nie było problemu...

  potem arkusz w którym prowadziłem wpisy zacżął strajkować z czasem zapisu, sortem itp..

  nie kupie przecież superkompa do tego celu.. przeszedłem zatem na małe arkuse i numeracje oddzielna dla pewnych grup...ale przez ten ruch nie znam "wprost" liczby swoich zdjęć..

tyle o technicznej stronie i grupie problemów.

obejrzę wskazana aplikacje... a nuż ma jakąś ciekawą funkcję...

Ale wracamy do tematu:

o ile to zdjęcie to Polska, Wrzesień 1939 to esek na tym zdjeciu na 100% to sd.kfz.251/1 ausf.A

gdzieś tam mam informacje które jednostki Wermachtu miały na stanie ten pojazd.. o ile któraś z nich mogła teoretycznie na "szlaku bojowym" być w pobliżu można by /może???/ sprecyzować przedział czasowy.. i samą jednostkę

szanse sa duże...

Kto spróbuje pobawić się w porucznika Columbo-Odkrywcę..:)))???

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba..

jezeli to wrzesień 39 to znów może byc tyko 4 szt sd.kfz.251/1..

wziąłem pod lupę...ale zadnej ramowej anteny nie widzę i żadnego holowanego działa..

do znających temat wrzesnia 39: kiedy mozna było zdobyc te przeprawe, czy jednostka mogła po drodze mieć Piatek itp..

Dziekowanie Wam koledzy zaczyna byc nudne...::)))) więc kończę z tym tekstem dla stałych "pisaczy"....???

Kaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie