Jump to content
  • 0

Element uzbrojenia/wyposażenia WWII ?


bialawy

Question

Witam

Zainteresowały mnie 3 elementy, których nie znam przeznaczenia. Wg mnie to jakieś elementy wyposażenia bądź uzbrojenia pewnie z czasów II WŚ.

Poniżej zdjęcia i opisy:

Pierwszy od lewej rurka z jednej strony zasklepiona z wyraźnym wtłoczeniem. Długość rurki to 45mm, średnica ok 6,5mm. Na górze wyraźne wtłoczenie

Drugi element od lewej jest wg mnie stalowy z powierzchniowym mosiądzowaniem. Długość 55mm, na górze otwór prostokątny wymiarów 10x1,5mm, na dole wyraźny gwint.

Trzeci element aluminiowy ze stopką średnicy ok 20mm i gwintem wewnętrznym. Otwór na dole i górze ok 10mm. Na górze wyraźne 4 wytłoczenia. Długość ok 22mm

Czy może ktoś ze znakomitych fachowców zaglądających i udzielających się na forum coś podobnego widział?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki. Po prostu jestem ciekaw co to może być bo zawsze inaczej patrzy się na takie elementy kiedy zna się ich pochodzenie i przeznaczenie. Podobnie z kawałkiem rączki aluminiowej od ułamanego widelca. Jak znajduje się bicie świadczące o tym, że jest to element niemieckiego niezbędnika z 1942r ? to inaczej już te aluminium wygląda.

Z góry dziękuję i pozdrawiam ?

20190508_065941.jpg

20190508_065838.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

Element aluminiowy to gniazdo zapalnika od 75g wałka lub 200g kostki trotylu/amatolu.
Ta "rurka" ze szczeliną na górze a gwintem na dole to korpus ruskiego zapalnika typu MUW, używanego m.in. w minach PMD-6, POMZ-2 etc.

Link to comment
Share on other sites

Żeby nie było nieporozumień- każdy z tych elementów był osobno. Nie żebym sam paluchy wsadzał i coś rozbierał. W takie rzeczy się nie bawię. Zresztą ta rurka jest w środku pusta więc zakładam, że to już kiedyś było rozmontowane na polu walki. Podobnie jak z opublikowanym jakiś czas temu wątkiem w którym okazało się że na zdjęciu był odpalony zapalnik od niemieckiej miny przeciwczołgowej.

No dobrze... To teraz tylko trzeba rozszyfrować przeznaczenie tej rurki z gwintem na dole i szczeliną na górze. Mam nadzieję że ktoś pozna co to za element.

Dzięki i pomoc i pozdrawiam?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information