Jump to content
Sign in to follow this  
Czlowieksniegu

80-latek trzymał pod łóżkiem uzbrojony granat i karabin. Groził bronią rodzinie i wójtowi

Recommended Posts

80-letni mieszkaniec gminy Kraśnik został zatrzymany przez policję po tym, jak pod jego łóżkiem znaleziono m.in. granaty, karabin, rewolwery, pistolety i ponad 140 sztuk amunicji. Usłyszał też zarzuty za znęcanie się nad żoną i wysyłanie gróźb do wójta swojej gminy.

Lubelska policja przeszukała jednorodzinny dom w jednej z miejscowości w gminie Kraśnik po tym, jak dostała zawiadomienie o tym, że jeden z mieszkańców posiada nielegalnie broń palną.
80-latek trzymał pod łóżkiem granaty i karabiny

Policjanci znaleźli w pokoju 80-latka tekturowe pudełko pod łóżkiem. W środku był granat oraz dwa niezidentyfikowane metalowe pakunki z lontem. Po dokonaniu tego odkrycia, mieszkańcy zostali szybko ewakuowani, a na miejsce wezwano saperów z grupy antyterrorystycznej z Lublina.

Pirotechnicy potwierdzili, że w istocie w pudełku pod łóżkiem znajdował się uzbrojony granat bojowy. Policja uspokaja, że zawartość pudełka, w tym niezidentyfikowane obiekty, została zneutralizowana dla bezpieczeństwa.

To nie koniec szokujących znalezisk - następny w kolejce był kolejny granat, tym razem nieuzbrojony. Do tego policjanci zlokalizowali kilka pistoletów, rewolwerów, karabin i zapas amunicji składający się z ponad 140 sztuk nabojów.
Zarzuty dla 80-latka

Policja pojechała na miejsce po tym, jak po pomoc zgłosiła się zastraszona żona 80-latka - donosi Polsat. Mężczyzna groził bronią nie tylko małżonce, ale także swojemu synowi.

Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie poinformowała:

Usłyszał trzy zarzuty: dotyczące gróźb kierowanych wobec wójta gminy Kraśnik, drugi zarzut to posiadanie różnych jednostek broni oraz usłyszał zarzut znęcania się nad żoną.

Właściciel arsenału został zatrzymany, a później na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Za samo nielegalne posiadanie broni grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24386234,80-latek-z-lubelszczyzny-trzymal-pod-lozkiem-uzbrojony-granat.html#a=66&c=154&s=BoxNewsLink

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czasem bywa ciekawie.Szefowi ochrony orkiestrowej imprezy w Gdańsku dołożyli zarzut posiadania nielegalnej broni i amunicji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziadek raczej nie beknie.....sądy odpuszczają wysokie kary dla ludzi w tym wieku.....ale spać a granacie".....no...no....ma dziadek jaja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information