Jump to content

Album ze zdjęciami z Westerplatte


Recommended Posts

Album ze zdjęciami, na których widać m.in. atak pancernika Schleswig-Holstein na Westerplatte zostanie sprzedany! Czy kupią go Polacy?

Album, w którym znajdują się unikatowe zdjęcia prezentujące pierwsze dni II wojny światowej, m.in. atak pancernika Schleswig-Holstein na Westerplatte, można teraz kupić na aukcji w Ashford w hrabstwie Kent! Ma być sprzedany jutro. Czy polskie państwo skorzysta z tej oferty i go zakupi?.


Uwaga Panie Premierze Piotrze Gliński, Panie Ambasadorze Arkady Rzegocki i Panie Prezesie Jarosławie Szarku - ten album jest teraz dostępny na aukcji w Ashford w hrabstwie Kent i oczekuje się, że jutro będzie sprzedawany za 250 funtów - kupmy go! http://www.dailymail.co.uk/news/article-6205281/Photos-Nazi-battleship-firing-shot-Second-World-War-Danzig-Poland.html?ns_mchannel=rss&ito=1490&ns_campaign=1490 …


Sprawę opisał „Daily Mail”. W artykule opublikowano też zdjęcia, o których mowa. Widać na nich m.in. atak pancernika Schleswig-Holstein na Westerplatte, czy moment poddania się wiceadmirała Józefa Unruga.


Szacuje się, że album zostanie sprzedany za zaledwie 250 funtów. Krzysztof Wyszkowski zaapelował na Twitterze do wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego, a także ambasadora Polski w Wielkiej Brytanii oraz prezesa IPN Jarosława Szarka, aby zakupić ten album.

as/”Daily Mail”/Twitter


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 23:00 25-09-2018
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
IPN to takie przedmioty na w rzyci. Jakiś czas temu na ebaju była kapitalna seria fot niemieckich policajów wykonanych podczas pacyfikacji polskiej wsi. Wszystko podpisane i do identyfikacji. Próbowałem tym zainteresować tych głąbów z IPN, ale się wypięli.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Na stronie portalu Trójmiasto pokazano, takie zdjęcie z Westerplatte po kapitulacji, na którym jest pełno skrzyń na placu przed koszarami.W związku z tym mam pytanie do Kolegów czy nie wiecie jaką zawartość zawierały te skrzynie.

http://historia.trojmiasto.pl/Zagraniczna-kaczka-dziennikarska-o-Westerplatte-n129557.html?id_zdjecia=387909#fb_id:gp1:387909,pozycja:4


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 08:12 27-11-2018
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information