Jump to content
  • 0

Nieznane mundury 1WŚ


goldfinger

Question

10 answers to this question

Recommended Posts

Dzięki za te informacje. Rzeczywiście naszywka wygląda jak ten słynny rąb z P". Co do okresu to sugerowałem sie tym zdjęciem, które przedstawia (tak mi się wydaje) osobę z lewej strony pierwszego zdjęcia. Fotografia pochodzi z 1920 roku i dlatego powiązałem obie z podobnym czasem. Edmundo- czy twoim zdaniem żołnierze na dwóch zdjeciach to te same osoby? P.S. osoba na tym zdjeciu urodziła się w roku 1888, więc na w trakcie 2WŚ miałaby ponad 50 lat. Ja dostrzegam podobieństwo, ale moze być siła sugestii. P.S.2 fotografie zostały znalesione w razem.

Link to comment
Share on other sites

Istotnie na fotografii z 2018-09-04 08:47:56 (czyli tej z 1920 r.) jest żołnierz Wojska Wielkopolskiego ale co do podobieństwa to osobiście mam mieszane odczucia". Człowiek z pierwszej fotografii (czyli tenże stojący po lewej) wydaje się być starszym od człowieka w mundurze Wojska Wielkopolskiego. Nic więcej nie mogę wydedukować.
Link to comment
Share on other sites

Czy są to jeńcy z Wojska Wielkopolskiego tego nie będę przesądzał, mundury z grubsza by pasowały. A te emblematy" na prawej stronie kurtki (tam nie ma kieszeni) wyglądają jak kawałki przyszytego materiału w kształcie rombu z literką. Czyżby P" jak Pole" (czyli Polak) ?
Z drugiej strony to kurtki wyglądają jak kurtki wz. 19 oraz te domniemane oznaczenie narodowości (o ile nim jest) a to wskazywałoby na jeńców polskich ale w czasie II wś. Jeśli możesz i jeśli to technicznie wykonalne to wrzuć jakieś sensowniejsze powiększenie tegoż fragmentu fotografii.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information