Skocz do zawartości
  • 0

Nieznane mundury 1WŚ


goldfinger

Pytanie

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za te informacje. Rzeczywiście naszywka wygląda jak ten słynny rąb z P". Co do okresu to sugerowałem sie tym zdjęciem, które przedstawia (tak mi się wydaje) osobę z lewej strony pierwszego zdjęcia. Fotografia pochodzi z 1920 roku i dlatego powiązałem obie z podobnym czasem. Edmundo- czy twoim zdaniem żołnierze na dwóch zdjeciach to te same osoby? P.S. osoba na tym zdjeciu urodziła się w roku 1888, więc na w trakcie 2WŚ miałaby ponad 50 lat. Ja dostrzegam podobieństwo, ale moze być siła sugestii. P.S.2 fotografie zostały znalesione w razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie na fotografii z 2018-09-04 08:47:56 (czyli tej z 1920 r.) jest żołnierz Wojska Wielkopolskiego ale co do podobieństwa to osobiście mam mieszane odczucia". Człowiek z pierwszej fotografii (czyli tenże stojący po lewej) wydaje się być starszym od człowieka w mundurze Wojska Wielkopolskiego. Nic więcej nie mogę wydedukować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są to jeńcy z Wojska Wielkopolskiego tego nie będę przesądzał, mundury z grubsza by pasowały. A te emblematy" na prawej stronie kurtki (tam nie ma kieszeni) wyglądają jak kawałki przyszytego materiału w kształcie rombu z literką. Czyżby P" jak Pole" (czyli Polak) ?
Z drugiej strony to kurtki wyglądają jak kurtki wz. 19 oraz te domniemane oznaczenie narodowości (o ile nim jest) a to wskazywałoby na jeńców polskich ale w czasie II wś. Jeśli możesz i jeśli to technicznie wykonalne to wrzuć jakieś sensowniejsze powiększenie tegoż fragmentu fotografii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie