Skocz do zawartości
  • 0

Lornetka niemiecka Dienst Glas U.F. 20230 K


bochen9

Pytanie

Witam,
zwracam się z prośbą o pomoc w identyfikacji lornetki, którą odziedziczyłem po dziadku. Niestety nigdy o niej nie wspominał, leżała sobie w piwnicy...
Lornetka wygląda na bardzo starą, jest w kiepskim stanie, daje nieostry obraz. Jest niewielkich rozmiarów (11 x 10 x 4 cm), kolor czarno-złoty. Posiada jedynie napisy Dienst Glas" oraz U.F. 20230 K".
Próbowałem znaleźć jakieś informacje na jej temat, ale nie trafiłem na podobny model (jedynie duże lornetki z II WŚ). Z tego co widziałem i czytałem wnioskuję, że może być niemiecka lornetką wojskową z czasów I WŚ, ale nie jestem pewien.
Będę wdzięczny za pomoc w rozpoznaniu i ewentualnej wycenie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi. Tamten wątek widziałem, ale nie dowiedziałem się wiele więcej.
Ciekawi mnie co oznacza skrót U.F. i literka K, bo cyfry to jak sądzę numer seryjny?
Czy taka lornetka ma jakąś wartość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unteroffizier Fernglass to oznacza to UF
Były znaki także DF są żadsze
Numer nie jest numerem seryjnym
Takie informacje można zobaczyć tu. Oczywiście lornetka jest inna ale zasada znaku ta sama
https://www.flickr.com/photos/franksbinoculars/20197851295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unteroffizier Fernglass to oznacza to UF
Były znaki także DF są żadsze
Numer nie jest numerem seryjnym
Takie informacje można zobaczyć tu. Oczywiście lornetka jest inna ale zasada znaku ta sama
http://www.flickr.com/photos/franksbinoculars/20197851295


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 11:48 24-03-2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiekusniegu przepraszam. Nie jestem w stanie powiedzieć jak to możliwe że nie zauważyłem postu kolegi toyotomi który wyjaśnia o co chodzi z oznaczeniem lornetki przez co powieliłem jego odpowiedź. rękę bym sam sobie uciąć że go nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie