Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety moderator nie pusza inny moich zdjęć więc ciężko mi pokazywać pewne podobieństwa, ale spróbuje je opisać
1. Na innych fotkach Alsena widać wyrazie, że mieści się na nim dość spora liczba osób
2. nie ma jednoznacznych różnic miedzy nim Alsenem a KU-5, ale owszem są pewne różnice które nazwałbym pośrednimi
3. pytanie zasadnicze, w takim razie skąd wziął się w Warszawie Alsen? Możecie mi logicznie to wyjaśnić. Jednostka o bardzo charakterystycznej szczupłej sylwetce, raczej wykluczająca pochodzenie cywilne. Z umieszczonym kołem sterowym dokładnie w miejscu gdzie na KU-5 kończyła się nadbudówka. Sprowadzano by taką? Podczas gdy prawie identyczny KU-5 zostałby wysłany gdzieś indziej, bo jakoś jego fotek nie widać ?
4. Wartałoby poszukać w spisach jednostek niemieckich, bo zdjęcia obarczone są jednak pewnymi błędami i cięzko jednoznacznie coś porównywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, rufy są dokładnie takie jak kutry meldunkowe plus osłony km, nie zmienione od września i pewnie nie zmienione nigdy, sądząc po zdjęciu jednego z KM- ów z kawalerzystammi ss na pokładzie w póżniejszych latach.Sugerujesz na KU-6? Na jakiej podstawie, bowiem samo porównanie proporcji między którymś z KM z K-6, to jak postawić ( bez przesady) obok siebie Malucha" do Poloneza"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KU. Rufa całkiem po lewej, na lewo od waserfolcwagena.
Linia burty między linią wody a pokładem prawie pionowa i tylko tyle tej jednostki widać.
KM. Rufa przed waserfolcwagenem.
Linia burty między linią wody a pokładem biegnie łukiem, prawie 1/4 obrysu koła. Dalej na pokładzie osłona linki/łańcuszka sterowego. Dalej osłona ckm-u z zawieszonym kołem ratunkowym. Dalej (nad rufą KU) tylna ściana nadbudówki z reflektorem na jej dachu.
Osłona ckm-u nie zmieniona, dodali tylko swoją podstawę MG do naszego jarzma a strzelec stał przed osłoną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja coś napisałem o uzbrojeniu na KU ?

Chodzi o fragment pawęży rufowej widoczny po lewej stronie zdjęcia, na lewo od waserfolcwagena, która nie wygląda na pawęż KM 12, KM 13.
Cała reszta opisu dotyczyła widocznego KM

Nie upieram się że to KU 6,
choć podobieństwo tego fragmentu jest większe niż w przypadku sporu o Alsena vs KU 4-5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, napisałeś o KU, a o uzbrojeniu trzeba było zacząć, bowiem te osłony są jeszcze sprzed 1939 roku.Jak wspomniałem, pozostaniemy przy swoich zdaniach w tym temacie ;-)
Męczyło mnie to ,wydawało mi się bowiem, że gdzieś w folderach mam zakamuflowane zdjęcie Nieuchwytnego", od dziobu do rufy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alsen faktycznie jest dosyć duży. Na jednym ze zdjęć jest na nim 7 żołnierzy i jeszcze zostaje miejsca na drugie tyle. Ale ma całkiem inna rufę - burty w okolicach rufy pochylone mocno do wnętrza kadłuba i rufa trójkątna z 2 płyt ( W odróżnieniu od pojedynczej płyty pawęzy na naszych KU ) Pozdrawiam
Witek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % widziałeś - https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum27/beztytuu_copy1319.jpg . Na zdjęciu z Gdyni widać rufy czterech z pięciu KU austriackiego pochodzenia. Wszystkie mają pionowe pawęże a nie rufę w kształcie trójkąta. Na innych zdjęciach KU4 i KU 5 wyraźnie widać że burty w rejonie rufy nie są pochylone do wnętrza kadłuba.
Pozdrowienia
Witek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na czym w końcu stanęło, ja się w tych gdybaniach pogubiłem"? Czy to Linz, a może inny Linz, a może wcale nie Linz?...Po raz drugi zadajesz pytanie skąd się wziął w Warszawie Alsen". Podejrzewam, że nie otrzymasz odpowiedzi nawet po trzecim, czwartym pytaniu :-(
Pytanie do Kolegi Witka Cisłaka....Z którego roku pochodzi to zdjęcie z pięcioma KU w Gdyni i czy były one tam we wrześniu 1939 roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem. To dalsze gdybanie, doprowadzi nie do pogłębienia wiedzy, tylko totalnego pogubienia.Ku-4 i 5 nie pozostały w miejscu samozatopienia, a w połowie 1941 roku śladu po nich nie było. To nie znaczy, że Niemcy wykorzystali je do slużby. Ale tego w opracowaniach nie znajdziemy, a słowo mówione na łonie forum niestety nie jest miarodajne...
Ja w każdym razie już spasuję w tym akurat temacie i życzę Kolegom konkretnych wniosków i pomyślnego jego epilogu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie