Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie z 2017-09-24 11:33:27 faktycznie przedstawia współczesna łódkę BA 1350 z motopompą, a można ją zobaczyć na filmie z 2007 roku
PINSKAJA WOJENNAJA FLOTILIJA. 205-j. PIERIEDACIA PRO DOZORNYJ BRONIEKATIER. WMF.
Tam też materiał ze zdjęć 11:36:13, 11:38:18 i 11:38:48.
Zdjęcia 11:36:52, 11:37:18 i 11:40:03 jako film - zbiorek reportaży telekanału ''RANAK'' z 27.08, 10.10 i 29.10 2007 roku pod wspólnym tytułem
PODNIES OSTANKOW BOJEWYCH KORABLIEJ PINSKOJ FLOTYLII.MONITOR WINNICA I BRONIEKATIER BK No 205. WMF.
Ten sam kaloszek z wyciętymi dziurami i ustrojstwo po jego lewej, tyle że w innym ułożeniu jest widoczne na filmie - reportażu programu PANORAMA NIEDIELI, bez daty ( pewnie też z 2007, ci sami ludzie co na poprzednich ) pod tytułem
MONITOR WINNICA. PODJEM OSTATKOW BOJEGO KORABLJA PINSKOJ WOJENNOJ FLOTILII. WMF.
Trzy różne tytuły dotyczące tego samego zdarzenia, a na fotkach fragmenty nie monitora, tylko kutra typu Mullin 30 foot, dostarczonego z USA jeszcze do carskiej rosji. Można go zobaczyć w tym temacie 2016-10-23 19:24:00.
Na innych zdjęciach widać doskonale i knagę i polery i oczko.
Jako ciekawostka, kuter z numerem 205 na pięknie wyczyszczonym do filmu zdjęciu ma na oryginale numer 31.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w tym przypadku mea culpa, wynikająca ze słabej znajomości języka rosyjskiego. Bez wstydu przyznaję się do pomyłki. Cóż poza tym ? Ano, zauważam u siebie zmęczenie materiału".Tak więc pora oddać wszystkie wątki marynarskie w dobre, nieomylne ręce. Z całego serducha życzę Wytrwałości w ich prowadzeniu, bowiem materiału, wbrew pozorom, jest jeszcze multum do odkrywania. W Twoje ręce, Kolego Ptaszniku ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE. Nie rób tego mnie i innym. Nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Małe potknięcia zdarzają się każdemu, choćby mnie ostatnio z tym KU 6.
Robisz świetną robotę, ja to tylko patrzeć i pisać potrafię. Takie korekty, lub gdy dostrzegę coś co innym umknęło, ale bez złośliwości. Wszak o odkrycia chodzi i prawdę.
Bez urazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta wczorajsza depresyjna pogoda i woda w uszach po całodziennym łażeniu po cmentarzach sprawiła, że takie naszły refleksje. Akurat z Tobą jak nigdy współpracuje się idealnie, bez mała jak ramię przy ramieniu podczas cegiełkowania" pokładu ;-)
Ale swoją drogą, również marzy mi się zobaczyć coś nowego na łamach, a nie robić często niewdzięczną mono robotę", spotykając się nierzadko z komentarzami, po których po prostu opadają ręce :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co masz na myśli z tą ''mono robotą'', sam założyłem gdzie indziej dwa tematy weryfikujące opisy zdjęć z cyklicznej publikacji. Bez wstawiania zdjęć, ale z opisem o które chodzi. Właściwie dla posiadaczy. Wejść dużo, ale jakichś pytań co i dlaczego brak.
Odnośnie Linzów
11:42 raczej Gdynia, ze względu na duży akwen. 4/5
11:44 Gdynia. Czasem błędnie podpisane jako Hel. Jest Lwów, Kujawiak, kanonierka, Nurek (I). Po lewej 4 i 5.
20:09 Pińsk czy Gdynia ? Podobno Toruń 1925, więc 1/3, a po prawej 5. Na mundurach to się akurat nie wyznaję, a szkoda. Według mnie w tym temacie panował bałagan.
20:11 1 lub 2. Szkoda że mało wyraźne, ciekawy statek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te Linzy z Torunia, mają maszty. Są na jakichś innych zdjęciach ?

Jeszcze taka ciekawostka odnośnie BK 205. Nie nasz, ale skoro się pojawił. Artefakty z odkrywki.
Łuska armatnia z sygnaturą SCOVILL. To USA, teraz guziki, napy, zamki błyskawiczne, ale sto lat temu z okładem też zapalniki artyleryjskie i łuski. Znaczy się dostawa z 1916 ?
A zapłonnik z 33 g, czyli rocznik 1933.
Łuski karabinowe bez kryzy - Mauser ? Na Krakowie to chociaż od Mosina.
Taśma nabojowa z metalowymi ogniwkami - od MG ?
Korpus miny P.-Mi.-Pilz. Jak niemiecka tellermine 43.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie