Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

\\Pierwszy to jednośrubowiec, drugi to dwuśrubowiec.
Wracajac do KM-12 dla wyjaśnienia
Ptasznik zauważa, że w zdjęciach od tyłu przy otwartych drzwiach nie widac światła w ich otworach co pośrednio może świadczyć o tym iż przód jest zamknięty.
Ja natomiast zwróciłem uwagę na bardzo mały skos przedniej ściany, znacznie mniejszy niż jest to na rysunkach.Dodatkowo bardzo duży promień działania przedniego Maxima może świadczyć o tym iż nie było jarzma z przodu, wydaje mi się iż byla tam otwarta kazamata, albo płyta pancerna w dolnej części na której postawiono trójnóg ze zdejmowanym ckm-em.
km wg mnie nie miał taśmowego ale był z prawej strony a taśma była zawieszona na prawej bocznej ścianie podobnie jak w niektórych ciasnych bunkrach. strona podawania taśma ma kluczowe znaczenie co do umiejscowienia sternika.
Generalnie całość konstrukcji ma pewien charakter prowizorki i improwizacji.
warto też sie zastanowić na umieszczeniem silnika, nad sposobem sterowania reflektorami na dachu nadbudówki,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek wiem że cie drażnią takie dyskusje ale wbrew pozorom są one bardzo ważne bo zbliżają nas do ostatecznego kształtu całej konstrukcji. jeśli nie mam zdjęć to musimy dochodzić do niego poprzez funkcjonalność poszczególnych elementów,
To tak jak Ptasznik obliczył szerokość i umiejscowienie drzwi, Na wcześniejszych rysunkach te drzwi są rysowane na środku co w wyniku tej dedukcji wydaje się zupełnie bezsensowne i już mamy jasną sytuacje co do tych drzwi. Podobnie sprawa ma się z przednią bronią itd itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliższy to 4 lub 5, dalszy 1 lub 2 a może i 3 ( to zależy od daty) jeszcze przed dopancerzeniem znanym ze zdjęć z Pińska z października 1939 ?
Szkoda ze nie widać podstawy bliższego działka, była różnica między 4 i 5.
W tle dwa kutry typu Praha.

Też przepraszam za zmianę tematu ze zdjęciowego na tekstowy. Ja i P11c tak czasami w różnych miejscach dopadamy zdjęć i je maglujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Panowie,wątek do Waszej dyspozycji, przecież dyskutujecie w jego temacie . Nie, nie drażni mnie to, po prostu jeśli nie mam punktu zaczepienia, to...
Poza tym czytam modelarskiego Kondratusa i mam za sobą podobny temat KM w innym portalu historycznym ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam na necie wszystkiego, co dotyczy Flotylli Rzecznej. Nie wymienię Tobie wszystkich, ponieważ nie pamiętam ich namiarów. Wspomniałem o modelarskim Kondratusie, a reszta to wynik wycieczek internetowych" które sobie co jakiś czas urządzam, mając nadzieję, ze pojawi sie coś nowego. Ale, niestety, zdarza się tam, że znajduje się nasze portalowe żrodła. :-)
No właśnie, doczekam się tych wspomnianych przez Ciebie fotek Nieuchwytnego". Napisałem wcześniej, ze jeśli technicznie nie jest to możliwe, to przynajmniej przekaż info, gdzie można je zobaczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie