Skocz do zawartości

Pieczęć z podkową


nz

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę skromnie wykonana jak na spinkę dla elit:).Cytat z Warsaw Polo Club(...) Sport ten uprawiali kawalerzyści i panowie z tzw. dobrych domów. Własne drużyny mieli żołnierze XV Pułku Ułanów w Poznaniu i szwoleżerowie z I Pułku w Warszawie. Wielkim entuzjastą polo był hrabia Alfred Potocki.
Wykonaniem przypomina to pieczęć bo bardzo ładny zostawia odcisk...ale kto wie kto po lesie spacerował:) pozdr.nz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolesław Prus, Lalka.

Do przybysza wybiegł Mraczewski i uśmiechając się dwuznacznie, zapytał:
— Pan baron rozkaże?…
— Spinki, uważa pan, spinki zwyczajne, złote albo stalowe… Tylko, rozumie pan, muszą być w kształcie czapki dżokejskiej i — z biczem…
Mraczewski otworzył gablotkę ze spinkami.
— Wody… — odezwała się dama słabym głosem.
Rzecki nalał jej wody z karafki i podał z oznakami współczucia.
— Pani dobrodziejce słabo?… Może by doktora…
— Już mi lepiej — odparła. Baron oglądał spinki, ostentacyjnie odwracając się tyłem do damy.
— A może, czy nie sądzi pan, byłyby lepsze spinki w formie podków? — pytał Mraczewskiego.
— Myślę, że panu baronowi potrzebne są i te, i te. Sportsmeni noszą tylko oznaki sportsmeńskie, ale lubią odmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
W dniu ‎2016‎-‎04‎-‎01 o 21:19, nz napisał:

Wielkim entuzjastą polo był hrabia Alfred Potocki.

Ja bez żadnego trybu”, jeśli chodzi o zasadniczy temat - czy to ten hrabia Potocki, który przed II wojną przyjaźnił się z ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce Anthonym D. Biddlem i który użyczył ambasadorowi na jego prywatną siedzibę Pałac Potockich w Natolinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie