Jump to content

Onet poczta. Alarm bezpieczeństwa.


traper6

Recommended Posts

Po raz trzeci dostałem takiego maila:

Alert bezpieczeństwa! Ryzyko przejęcia konta 7 kwietnia 12:01
Poczta Pokaż historię do mnie
Odebrane rozwiń szczegóły
Drogi Użytkowniku,

Otrzymujesz od nas tę wiadomość ponieważ istnieje uzasadniona obawa, że Twój komputer jest zainfekowany przez wirusa/trojana.
Przypuszczamy że wirus/trojan przejął kontrolę nad Twoją skrzynką mailową i wysyła SPAM w Twoim imieniu.
W związku z powyższym prosimy o niezwłoczne przeskanowanie komputera programem antywirusowym i odcięcie wirusa/trojana od skrzynki pocztowej przez zmianę hasła.

Po wykonaniu tych czynności prosimy o:
1. wylogowanie się z poczty i ponowne zalogowanie;
2. wysłanie z tego adresu potwierdzenia wykonanych czynności na adres blokadaskrzynki@grupaonet.pl

Do chwili wykonania wszystkich wymienionych czynności mogą występować problemy z wysyłką wiadomości.

Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa Grupa Onet.pl SA nigdy nie prosi o podawanie lub potwierdzanie haseł oraz nie umieszcza w wysyłanych e-mailach odsyłaczy do stron, na których hasło można zmienić.

Hasła nie wolno nikomu ujawniać. Nie należy odpowiadać na e-maile lub telefony z prośbami o podanie hasła. W przypadku otrzymania e-maila zawierającego podobne prośby, prosimy ten fakt zgłosić pod adresem abuse@onet.pl lub dzwonić na numery: 0 801 080 200 lub 012 26 00 200 (poniedziałek-piątek, 7:00-23:00; sobota-niedziela, 10:00-18:00). Polecamy nasze porady na temat bezpieczeństwa: http://pomoc.onet.pl/46,1120,przewodnik.html


Pozdrawiamy,

BOK OnetPoczta

Grupa Onet.pl SA, ul. Pilotów 10, 31-462 Kraków; Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla miasta Kraków-Śródmieście, XI Wydział Gospodarczy, KRS 0000007763; NIP 734-00-09-469, Kapitał Zakładowy Spółki 7 580 648 PLN.

Czy to jest faktycznie prawda. Czy jakiś boot chce wyłudzić ode mnie (potwierdzić) mój adres mailowy. Wcześniej nic nie robiłem, tylko po prostu usuwałem te maile.
Link to comment
Share on other sites

Może brzydsza połowa klikq na co popadnie. Na fb wciąż widać posty spamy dodawane przez boty. Skanuj kompa na malware. Ew sprawdź adres skąd przyszedł mail jak i sam adres na który masz wysłać. I ZAWSZE SPRAWDZAJ POLACZENIE HTTPS!
Link to comment
Share on other sites

Miałem to samo na interii.Zainfekowałem potem całą firmę(ponad 400 osób).Informatyk 5 dni biegał jak oparzony(chyba pierwszy raz pracował).Średnio moje konto wysyłało do 100 wiadomości dziennie do innych użytkowników.
Jedyna rada,nie otwierać goownianych wiadomości niewiadomego pochodzenia.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information