Skocz do zawartości

Miejsce na boratynki


diggerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mieszkam na terenach tzw. odzyskanych gdzie nie znajduje się boratynek, przeważnie są to marki, pfenningi, części talara itp. czyli monety niemieckie.
Moje pytanie dotyczy gdzie musiałbym pojechać żeby znaleźć boratynki, rejon najbliższy okolic od Gorzowa-Skwierzyny.
Dawna Polska była 4 kilometry na zachód od Międzychodu, tzn. że tam mogą występować już boratynki czy trzeba jechać dalej w głąb Polski?
Dzięki z góry za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
P.S.

Oczywiście nie wiem , gdzie mieszkasz, a ewentualny teren poszukiwań, który określiłeś jest bardzo rozległy...Osobiście kopałem boratynki w obecnych północno-zachodnich Niemczech, więc cuda się zdarzają...Pozdrawiam i życzę powodzenia !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
tereny wycyckane" czyli dawniejsze niemieckie to nie tereny na boratynki, niestety popatrz sobie na mapę polski za czasów Jana Kazimierza oraz następnych królów polskich i to jeszcze trochę w głąb kraju a nie przy samej granicy. Ja szukam na polach przy wioskach które mają przynajmniej 500-600 lat istnienia , a zarazem były wielokrotnie w historii palone niszczone powstania , insurekcje, I i II wojna " czyli takie gdzie od rynku do najbliższego pola jest w linii prostej 100-200 metrów wtedy mam na bank pewność że pola są monetorodne. muszę widzieć z pola wieżę kościoła która musi być odległa 300-400 metrów. wtedy mam przekrój monet od XVI do XX wieku . no i ważne moneciakowy klozetowiec który w 100% odrzuca żelazo a na najmniejszy miedziany lub srebrny kolorek wyje jak szatan. wtedy będziesz miał garść boratynek , tyle że na 50 monet może będziesz miał z 2-4 w ładnym stanie w tym bankowo od 3 do 5 falsów z epoki które dla mnie są najciekawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie