Skocz do zawartości

Fotografia stosowana czyli jak zdjęcia robić


Swiety82

Rekomendowane odpowiedzi

Taki zestaw" to koszt około 180zeta,więc i tak sporo mniej niż za porządną lampę na obiektyw,a i z tego co o nich poczytałem to szału nie ma.
Zresztą taką lampą raczej nie osiągnie się odpowiednio rozproszonego światła jak przez materiał itp,a o jakie mi się w namiocie bezcieniowym rozchodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Namiot bezcieniowy to oczywiście słuszna idea, nie podoba mi się wykonanie. Np tło pod i za przedmiotem powinno być równomiernie gładko napięte, a na zdjęciach widać że nie jest.
Lampy są wciśnięte między materiał a odbłyśnik zbyt ciasno, parę sesji i dyfuzory (ściany namiotu) zżółkną, i kosz. W sumie, materiał do przeróbki, nie gotowy produkt do natychmiastowego użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea słuszna,ale w tym wydaniu zbytnio przekombinowana,więc odpuszczę ten wynalazek.Poza tym możliwym żółknięciem materiału,musi się to tak upchane solidnie grzać.
Tło można zrobić choćby z bristolu,więc to nie problem.Gorzej już z tym pseudo-statywem,który jest na starcie do wymiany.

Myślałem też nad tym - http://abitus.com.pl/allegro/gallery/photoflood/galeria-photobox.html
Osobne mocne lampy(210W) na statywie,wiec z dogodnym ustawieniem światła nie będzie problemu.Nada się toto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu - lampy i statywy wyglądają w miarę, pomijając to że nie akceptuję świetlówek (dla większości zastosowań np numizmatycznych się nadadzą, dla mnie to szrot) ale nie ma detali dotyczących namiotu. Podejrzewam że chcąc zakupić coś w miarę sensownego a niedrogiego, sporo ofert musisz przejrzeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki foto do zdjęć produktów są wystarczające. Żarówki zwykłe wystarczą, okrągłe są niepotrzebne (ze 2 razy droższe). Lampy błyskowe, wyzwalacze, itd. to niepotrzebny wydatek dla amatora, plus ogarnięcie tego nie jest oczywiste. Alternatywą są reflektory budowlane (np. halogenowe), ale może być trochę kłopotów z balansem bieli. Zależy jaki wydatek akceptujesz i ile kosztują te statywy na żarówki foto, które pokazałeś. Popatrz na lepsze firmy, np.Quantuum, Phottix, może coś będzie akceptowalne cenowo, ewentualnie szukaj tańszej podróbki. Zaglądałeś do sklepu typu cyfrowe.pl z porządniejszymi produktami niż allegro (powiedzmy)? Ponadto pełno jest poradników na youtubie typu DIY, taki namiot bezcieniowy to pole popisu dla majsterkowicza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki dają rade,wystarczy choćby przejrzeć efekty na forach modelarskich przy użyciu takich tanich zestawów,czy nawet zupełnych prowizorek - http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=48&t=385
Przy lampach błyskowych oczywiście są lepsze(nieco) efekty,ale również nie widzę potrzeby wydawania grubej kasy do amatorskich fotek znalezisk.
Ogólnie na razie się rozglądam za czymś w okolicy 300zł i raczej lepiej wyjdzie samemu skompletować zestaw niż brać te gotowce z allegro.Nad samoróbką namiotu też myślałem,ale ceny nie są jakieś wygórowane więc szczerze mówiąc nawet nie chce mi się z tym kombinować...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora vis1939 22:28 09-08-2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie