Skocz do zawartości

V3i czy e-trac


Prozak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem posiadaczem Rutusa ARGO v3. Dobija mnie kapryśność tego sprzętu tłumaczony już nawet jonizacją powietrza przez ich zwolenników. Filtr 4 rzędu miał być niby taki wielce dokładny a wracając tą samą ścieżką pomimo zamiatania cewka na cewce za pierwszym razem to wracając nadal kopie fanty. Qmpel ma garetta 350 i mam już dosyć tłumaczenia sobie, że po raz kolejny miał więcej szczęścia. Pomimo wielu testów (argo mam opanowane więc to nie wina ustawień) cały czas te same problemy tak więc zapadła decyzja o zmianie sprzętu i mam wielki problem z wyborem pomiędzy e-trac'kiem a v3i.
Im więcej czytam i oglądam YT tym więcej mam wątpliwości prosił bym o użytkowników tych sprzętów o podpowiedzi jak one działają na naszych glebach.

V3i podobno bywa strasznie niestabilny pod liniami energetycznymi, podobno ma strasznie wahające odczyty VDI, widziałem nagrania że nie rozróżnia koloru przy stali chociaż na forach piszą całkowicie co innego, podobno nadaje się do depozytów o podobno jest płytszy niż e-trac jeśli chodzi o srebro (wiem że trzeba dobrze ustawić programy dlatego chętnie wysłucham opinie posiadaczy)

e-track podobno lepszy na monety, podobno lepiej rozpoznaje srebro, podobno nie wszędzie działa poprawnie z uwagi na glebę/piasek, podobno lepiej rozpoznaje blisko leżące przedmioty

Kwota do wydania bardzo duża i będę wdzięczny za każdą pomoc oraz rozwianie w/w wątpliwości przez ich użytkowników. Nie mogę mieć 2 wykrywaczy bo, żona mnie zabije. Głównie chodzę po polach nieraz lasach za kolorami monety/guziki/odznaczenia. Depozyty podobno w moim rejonie są w dużej ilości i mało ludzi za nimi chodziło więc też wchodzą w grę
Dziękuję za każdą pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując V3i nie nabawisz się skrzywienia kręgosłupa oraz nie połamiesz detektora na pierwszym drzewie ze względu na powolną analizę. A tak poważniej - o co chodzi z tym ozróżnianiem koloru przy żelazie"? Nie zauważyłem, aby V3i miał jakieś problemy z identyfikacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proszę tutaj zapewne jakiś gamoń źle coś ustawił
https://www.youtube.com/watch?v=G7Srszpm0Ek

O V3i ciężko cokolwiek coś sensownego uzyskać bo bardzo dużo ludzi nieobytych pisze i wkleja filmy. Ponadto zauważyłem, że znacznie mniej wymiany opinii o ustawieniach niż w innych wykrywkach.
Idel masz V3i?? jak ze stabilnością pod liniami, czy odczyty VDI są stabilne czy skaczą oraz czy chodziłeś tą samą ścieżką w zbliżonych czasowo okresach tak jak ja z argo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kriczer jesli Pan nic nie proponuję w altrnatywnym rozwiązaniu problemu to po co Pan przeprasza?I jednocześnie w ......a.Ja w
przeciwieństwie doszklenia d...."przez poprzednika ...polecę Ci kolego Minelaba 705,bo widzę jakie osiągnięcia ma kolega,chociaż ja sam jestem posiadaczem Rutusa ver.1,ale tylko dla wagi na minus,bo osiągi nie robią zbytnio wielkich różnic poziomowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Prozak: Nie mam, ale naprawiałem to dwa razy i była okazja pobawić się trochę. Nie jestem więc doświadczonym użytkownikiem" tego właśnie modelu, ale uważam, że mam dość dobrze opanowane chyba wszystkie cyfrzaki od Whitesa" (no może MXT najmniej) i poklikanie V3i mimo słabej instrukcji było dla mnie dość intuicyjne. Pomijając kolorki i wykresiki XLT'ekowi z dobrą sondą na pewno nie ustępuje. Ma dobrą dyskryminację (jak to Whitesy), jest lekki i względnie prędki w działaniu. Co ciekawe - kolorowy wyświetlacz jest bardzo wyraźny. Ja testowałem je głównie na 7,5kHz i niestety w pobliżu kabla energetycznego pod mają chałupą hałasują". Na hree freqences" i włączonym Best data" szalał mi też w miejscu gdzie mam zakopany ten nieszczęsny kabel(wszystkie whitesy hałasują w tym miejscu - poza MXT). Nie za bardzo rozumiem jeszcze tryb Correlate".
Moim zdaniem, z tego, co udało mi się z niego wycisnąć jest głębsszy od DFX'a i niekoniecznie od EX'a (więc pewnie E-Tracowi też nie dorówna). Ale różnica nie jest duża - jakiś centymetr na dwugroszówce w piachu.
E-Traca krytykowałem, bo jest zwyczajnie niewygodny (przynajmniej dla mnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex może coś więcej na ten temat? :)
na amerykańskich forach piszą, że e-track ma problemy z małym złotem, sam na początku uznał bym to za śmieszne bo ile złota się kopie ale po znalezieniu 2 szt złotego biżu w okresie letnim twierdzę, że jednak można znaleźć złoto na polach :). Gdzieś czytałem, że e-trac nie ogarnie też depozytów.

Idel dołączam do twojego grona w omijaniu RUTUSA. V3i z tego co piszą ma problemy z seryjnymi cewkami, które są rozstrojone już jako nowe fabryczne co wpływa negatywnie na głębokość i wzbudzanie się, można to sprawdzić jakoś w menu oraz poprzez podkręcanie czułości w powietrzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ustawisz odpowiednio to będzie ciagnął malutkie drobinki kolor i jednoczesnie złapie głebokie duże zelazo, kolor. Ze złotem fakt, łańcuszka nie ogarnia, monet zlotych nie mam wiec nie wiem.Ale dla mnie to 1 wykrywacz do wszystkiego, do monet, dużego zelastwa, duzego koloru głeboko ect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prozak, kto takie rzeczy o sondach łajtesa rozpowiada? Pewnie czasem wyjdzie jakiś babol, ale czy to reguła? To ręczna robota i czasem może się zdarzyć"...O sondach krzyżowych do XLT też wypisywano, że są masowo produkowane jako źle zestrojone. Ja jakoś nie trafiłem... To samo z ęczowymi", tylko na odwrót - pisano, że super stabilne... Mam w domu trzy sztuki, które fabrycznie były źle zestrojone i dało je się mocno podciągnąć". Forumowe opowieści....
Mam dobre zdanie o produktach Minelaba, ale decydując się na E-Traca miej na uwadze brak serwisu w Polsce i co gorsza - absolutną niedostępność podzespołów (może poza wyjątkami). Osobiście widziałem jeden egzemplarz E-Traca, w którym zdechła klawiatura. Zresztą, to nic nowego, bo w EX'ach też padały. Tak, że nie jest to sprzęt bezawaryjny.

Pozdro

IdeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prozak, nie obraź się ale Twój komentarz: Filtr 4 rzędu miał być niby taki wielce dokładny a wracając tą samą ścieżką pomimo zamiatania cewka na cewce za pierwszym razem to wracając nadal kopie fanty." Plus wrzucanie jutubowych testów wskazuje na to, że nie zadałeś sobie trudu na porządne opanowanie swojego sprzętu i zrozumienie instrukcji obsługi. Nie możesz też być doświadczonym poszukiwaczem jeśli nie wiesz o tym, że każdy sprzęt będzie Ci znajdował fanty na przechodzonej" miejscówce, ścieżce itd. Niuanse w prowadzeniu cewki, ułożeniu fanta, prędkości czesania itd., są tak wielkie, że nigdy nie da się wyczyścić terenu chodząc wyłącznie z jednej strony", jeśli w ogóle da się jakiś teren wyczyścić samym tylko wykrywaczem. A co do wyboru pomiędzy Etrackiem a Spectrą to jest to trochę spór o wyższość Bożego Narodzenia nad Wielkanocą i prawda jest taka, że każdy z nich ma swoje złe i dobre strony :)

Pozdrawiam,

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van dobrze prawi, ja z GMP ostatnio na powrocie też wyciągałem fanty i nie chce go jakoś wymieniać,ogarnij Rutusa a potem myśl o wymianie. Jak nie ogarniesz tematu to i z jednym i drugim będziesz niezadowolony.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prozak, ja Twoją rozkminę rozpatrzę w nieco innym kontekście:
Jak kupisz e-traca i Ci nie podejdzie, to sprzedasz z niewielką stratą.
Spectrą będziesz się cieszył do końca życia, bo nikt tego już nie odkupi od Ciebie, no chyba że za jakieś haniebne grosze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Spectrą będziesz się cieszył do końca życia, bo nikt tego już nie odkupi od Ciebie, no chyba że za jakieś haniebne grosze..."

Ciekawa hipoteza. Możesz nam wyjaśnić szczegóły tej mądrości objawionej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam,
Prozac jeśli dla Ciebie cena jest ważnym wyznacznikiem a chciałbyś coś z Minelaba to kup sobie używanego Explorera SE - będziesz miał prawie to co E-trac, a i liźniesz skuteczności sprzętu - pod warunkiem, że kupisz sprzęt sprawny ;) Osobiście Spectry bym nie kupił.
..a co do Twojego Rutusa to uważam, że nadaje się do serwisu wg tego co piszesz o swoich jazdach z tym sprzętem.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie