Skocz do zawartości
  • 0

Niby mundur PRL


gepcio

Pytanie

Witam.
Znalezisko ze strychu mojego dziadka.
Na metce Sp. pracy krawców MODA Warszawa. Przypuszczam, że jakaś Spółdzielnia. Ojciec pamięta za młodu jak dziadek czasem w tym chodził do lasu. Guziki są doszyte niedawno przez brata. Kolor dosyć sprany. Czapka się też zachowała, spodnie gdzieś zaginęły. Dla kogo to mogło być szyte? Proszę o identyfikację znaleziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Znalezisko ze strychu mojego dziadka.
Na metce Sp. pracy krawców MODA Warszawa. Przypuszczam, że jakaś Spółdzielnia. Ojciec pamięta za młodu jak dziadek czasem w tym chodził do lasu. Guziki są doszyte niedawno przez brata. Kolor dosyć sprany. Czapka się też zachowała, spodnie gdzieś zaginęły. Dla kogo to mogło być szyte? Proszę o identyfikację znaleziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krój bluzy niewątpliwie inspirowany starszym US-em mora wz. 5612 jednak z bardziej rozbudowaną podszewką i dziwną konstrukcję naramienników. W tym przypadku faktycznie może chodzić o mundur eksperymentalny do testów kamuflażu i drobnych modyfikacji krawieckich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, koniec lat 80-tych. Kurtka wykonana w kamuflażu eksperymentalnym typu Gepard" (wg niektórych źródeł Leopard"). Kurtka w takim samym kroju (z drobnymi różnicami) przedstawiona została w Mundur i wyposażenie Żołnierza Polskiego 1943-1995 Wojska Lądowe" Szarugiewicz C., Król M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kurtka,jak zresztą pisałem już w pierwszym poście.
Tu nieco znalazłem - http://www.grhsojusz.fora.pl/nasze-zbiory,6/zbiory-fahr-a,784.html Tyle,że to już uproszczone sztuki ala robocze na eksport czy rynek cywilny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie