Jump to content

mam jakiegoś syfa na kompie- pomóżcie


sqr

Recommended Posts

Witam, na moim komputerku zagnieździł się jakiś syf,którego nie mogę usunąć. ESET oraz YAC nie radzą sobie. Problem wygląda następująco; niezależnie na jakiej jestem stronie, ten dziad wyróżnia pojedyncze słowa, po najechaniu na takie słowo kursorem ...

Link to comment
Share on other sites

... rozwija się z tego irytująca mnie reklama, dodatkowo komputer jest strasznie zamulony i powolny.

Czy wiecie jakie g.wno jest za to odpowiedzialne i jak lub czym się tego syfa pozbyć ???

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że masz Firefoxa. Jak resetowałeś przeglądarkę? Uruchamiając ją z naciśniętym SHIFT'em? Jeśli nie, to zrób tak. A jeśli to nie pomoże, to możesz spróbować combofixem - nieźle sobie radzi z syfami zbieranymi przez przeglądarki. Ale najpierw RESET poprzez włączenie z przytrzymaniem SHIFT'a. Powinno pomóc.
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za brak kultury...
Ponownie zrobiłem reset przeglądarki i;
:) nie działa okno wyszukiwarki
:) straciłem zakładki
:) nie mogę dodawać nowych zakładek
:) nie zapisuje się historia przeglądania
:) reklamy nadal się wyświetlają
:) komputer działa jeszcze wolniej i jeszcze częściej się zawiesza :)masakra !!
Link to comment
Share on other sites

oprogramowanie daje możliwość robienia kopii zapasowej systemu. na jednym kompie miałem zrobioną i przywróciłem, pozbywając się syfów - warto raz na jakiś czas robić świeży" zrzut.

Niestety na drugim tego nie zrobiłem i przywróciłem system do momentu.... zakupu, czyli ze 4 lata wstecz. Nie muszę chyba pisać jaki... gul :)... mi skakał, jak moje zainstalowane programy poszły się wietrzyć"...
Link to comment
Share on other sites

Sqr, nie bądź taki wyrywny z tą ponowną instalacją SO. Wątpię aby to było coś poważnego. Najpierw należy sprawdzić, czy problem dotyczy tylko tej jednej przeglądarki czy wszystkich? Czy na IE, która jest elementem systemu też masz takie problemy?
Jeśli nie, to powtarzam - przytrzymując klawisz SHIFT należy dwuklinąć Firefoxa, tak aby pojawił się box z dwoma przyciskami - jeden z nich, to reset przeglądarki. Nie zawsze to wychodzi za pierwszym razem. Ten reset jest dużo bardziej konkretny niż wszelka grzebaka z poziomu uruchomionej przeglądarki.
Jeśli jednak i na IE występują takie babole, to faktycznie coś się już zagnieździło w systemie i wtedy gorzej, ale tragedii nie ma. Ściągnij z internetu Combofix'a, uruchom i postępuj zgodnie ze wskazaniami. Nie zdziw się jeśli Combofix wyłączy ci karty sieciowe - czasem tak się dzieje, ale to nie żadna tragedia.
Link to comment
Share on other sites

zobacz czy nie masz zainstalowanego w (Panel sterowania\\Wszystkie elementy Panelu sterowania\\Programy i funkcje) czegoś co odpowiada za replikację od nowa tego syfu. Dziwne programy, które nic Ci nie mówią sprawdź w necie. Jeśli znajdziesz to odinstaluj. Dalej w ustawieniach przeglądarki usuń wyszukiwarkę lbsearch" i ustaw np Google.
Link to comment
Share on other sites

komputer został uleczony, reinstalacja pomogła.

IdeL, robiłem tak jak pisałeś z Shiftem :) i nic to nie dawało, FF,IE i Opera były tak samo zasyfione.

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information