Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 348
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jak pokazuje sprawa Parady jeńców", rosyjska, euroazjatycka dzicz się nie zmieni. Nie mogę zrozumieć, że ta hołota ma swoich gorących zwolenników i obrońców w Polsce.

A propos sprzętu walczącego na Ukrainie. Ze zdjęć wynika, że obie strony tracą dość sporo starych pojazdów. Zapasy w końcu się skończą i trzeba będzie je uzupełnić o nowy (niekoniecznie fabrycznie) sprzęt. Jestem ciekaw, czy nasz pseudorząd robi już coś w tym kierunku, aby opchnąć Ukraińcom nasze pojazdy z nadwyżek. Byłby to dobry impuls do odświeżenia parku maszynowego.

P.S. Mruk, Ty musisz być strasznie nieszczęśliwym człowiekiem. Wszędzie widzisz Żydów, żydowskie spiski itp. Nie boisz się otwierać lodówki? :) Nie twierdzę, że nie mas zupełnie racji, ale bez przesady. Przeceniasz naszych starszych braci w wierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś te mapki na polski przetłumaczyć, bo nie każdy tutaj gawarit pa ruski.
Wiesz Lipek, czy jestem szczęśliwy czy nie to nic Tobie do tego, ale Ty po prostu naszych starszych raci"(a tfu z takim rodzeństwem) nie doceniasz, oj nie doceniasz, a wiem co mówię, ale napisac nie mogę, bo mogłoby mnie zabraknąć ;)
Co do wschodniej dziczy to jednym jak i drugim nie brakuje, tutaj jedni popierają ruskich, drudzy ukraińców, i powie ktoś, że od ruskich się więcej nacierpieliśmy.
Oczywiście, że tak, syberia, łagry, czy strzały kontrolne w potylice, ale nikt ku.. ludzi nie rozrywał końmi, nie zaszywał kotów w brzuchach kobiet, czy nie przybijał do drzwi, już wolałbym zdechnąć w łagrze przy ciężkiej pracy niż być rozerwanym przez konia, żeby jeszcze oni za te zbrodnie nas przeprosili, ale oni tego nie robią choć Polska ich wspiera, bo Ukraincy zawsze beda mieli nas za lachów których trzeba rezać, i będą czcić wyzwolicieli spod jarzma polskich panów i bolszewików czyli UPA, OUN, i SS Galizien.
Jak wcześniej wkleiłem mapkę z wyborów w 2012, Swobode popiera 10% obywateli, a na mapkach z poprzednich lat było zauważalne, że poparcie rośnie.
Wspierać Ukraińców trzeba, ale militarnie sprzedając im sprzęt, a politycznie powinniśmy zachowywać się jak Niemcy i bronić swoich interesów gospodarczych. Ukraińcy i tak nam za tą pomoc nie podziękują, kładę rękę i tnijcie tak po ukraińsku.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie rozumiem co mają ewidentne i niezaprzeczalne zbrodnie UPA do tego, że Putin postanowił bandycko zaatakować swojego sąsiada i oderwać od niego kawałek terytorium? Mamy klaskać Putinowi, bo 70 lat temu Ukraińcy rąbali nas siekierami? Nie jestem też za tym, aby klaskać Ukraińcom, ale po cichu ich wspomagać. Każdy wróg Putina to nasz sojusznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ruski język mi najmniej potrzebny, co do Silesia to faktycznie już mamy podejrzanych ruskich agentów (ruch autonomii śląska) ;) Kol.Lipek tu nie chodzi o klaskanie Putinowi, tylko o bezsensowne krzyczenie aszego" rzadu na arenie międzynarodowej i dolewanie oliwy do ognia, Ukrainę wspierać jak najbardziej należy ale militarnie wysyłając im sprzęt a nie krzykiem, że to ruskim trzeba dowalić, sankcje itd. poświęcając przy tym nasz interes gospodarczy bo najważniejsze dowalić ruskim, żebysmy chociaż jeszcze mieli ze 4 Topole-M to rozumiem ;) I tak każdy dobrze wie, że Ukraińcy mają nas gdzieś i ich sojusznikiem są Niemcy, którzy aż tak nie krzyczą i swoich interesów nie poświęcają.
Każdy wróg Putina to nasz sojusznik" ok, tylko co zrobić gdy wróg Putina to zarazem i nasz wróg? bo wspieramy kraj który tych zbrodniarzy dalej czci i za to nie przeprosił, takim lizaniem d.y plujemy na groby ofiar Wołynia.
Czy Putin bandycko zaatakował? Może i tak, ale on w przeciwieństwie do aszego" rządu broni swoich interesów, bo nie mów mi, że komuś nie marzyły się bazy NATO na Krymie? ;) Pomijam już fakt, że Ukraińcy zamiast walczyć rąbią po cywilnych osiedlach artylerią, blokują konwoj humanitarny(i gdzie Ci komandosi Specnazu w workach z kaszą?) co można brać za to, że Ukraińcy etnicznych ruskich traktują jako obywateli drugiej kategorii. Pomijam fakt, że Putin po prostu wykorzystał fakt, że do władzy doszli ludzie mniej przychylni tamtejszym mieszkańcom, wysłał paru agentów FSB i robota gotowa.
Tak czy siak ja kładę rękę i tnijcie tak po ukraińsku, że ani nam to na dobre nie wyjdzie, ani nam Ukraińcy nawet zasra***go dziękuję nie powiedzą.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastępca rzecznika niemieckiego rządu Gregor Streiter stwierdził, że zdaniem Niemiec tarcza przeciwrakietowa NATO nie może być skierowana przeciwko Rosji. Jego zdaniem byłoby to naruszenie strategicznej równowagi sił".

-----------------------------------------------------

Krotko mowiac: Niemcy dbaja o interes Rosji, a Polska nie ma prawa sie bronic (tarcza to bron defensywna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindżał- Ty stary (?) chłop (?) jesteś i jesteś (?) zaskoczony?

Nie mów, że paktem* Ribbentrop-Mołotow ver. 2.0 się zdziwiłeś...

Dwa- fakt wprowadzenia jakiś tam embarg nie oznacza, że się interesów nie robi.. A, że przy okazji można naszą socjalistyczną Ojczyznę w rzyć kopnąć, to i się kopie... Ale, wg mnie, wcale nie przez przez działania Warszawa, czy też ich brak. Wprost przeciwnie, po raz kolejny się okazało, że my możemy sobie pochwą od szabelki pomachać, ale na machaniu i chocholim tańcu winniśmy skończyć, coby poznać swoje miejsce w szeregu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mruk:

\"Każdy wróg Putina to nasz sojusznik ok, tylko co zrobić gdy wróg Putina to zarazem i nasz wróg? bo wspieramy kraj który tych zbrodniarzy dalej czci i za to nie przeprosił, takim lizaniem d.y plujemy na groby ofiar Wołynia. "

Bo do tego trzeba podejść z głową i mieć jakieś rozeznanie. Sprawa jest prosta. Ukraina, nawet rządzona przez Prawy Sektor (do czego nigdy nie dojdzie), może sobie krzyczeć o odebraniu Polsce wschodnich powiatów. Na krzyczeniu skończą, bo w konfrontacji z naszą pseudoarmią mają średnie szanse. Zresztą nigdy by się nie odważyli nas zaatakować. Pokrzyczą, popiją wódki, pomachają flagami UPA i na tym się skończy.
Putinowska Rosja to z kolei inna bajka. To jest dla nas realne zagrożenie, co pokazały wydarzenia w Gruzji, na Krymie czy na Ukrainie. Przeciwko Ukrainie NATO by się za nami wstawiło, bo sprawa byłaby łatwa. Przeciwko Rosji pies z kulawą nogą nam nie pomoże - widać to po sygnałach, jakie wysyła Berlin czy Paryż. Nikt nie będzie dla nas nadstawiać karku w konfrontacji z mocarstwem rządzonym przez nieobliczalnego bandytę.
I to jest ta różnica - Ukraina, nawet banderowska, jest dla nas żadnym zagrożeniem. Rosja to wróg śmiertelny. I dlatego w tym konflikcie należy po cichu, ale stanowczo wspierać Ukrainę. A co robi nasz nierząd? Najpierw pomachał szabelką, a teraz uszy po sobie i cicho sza, bo się Angela zdenerwuje. Ukraińcy poprosili nas o sprzedaż sprzętu wojskowego, a nasi politycy zamiast wykorzystać okazję, czekają na szczyt NATO. Ręce opadają...

Polska nie odpowiedziała na prośbę Ukrainy ws. sprzedaży broni. Będzie za to wsparcie finansowe

Ukra­ina otrzy­ma w tym roku wspar­cie od Pol­ski w wy­so­ko­ści 20 mln zło­tych - do­no­si te­le­wi­zja TVN24 Biz­nes i Świat. Pol­skie wła­dze wspie­ra­ją wschod­nie­go są­sia­da w ob­li­czu kon­flik­tu z Rosją. Ukra­ina zwró­ci­ła się z kolei do nas z proś­bą o sprze­daż broni. Jak dotąd, nie do­cze­ka­ła się od­po­wie­dzi.


Pie­nią­dze prze­ka­za­ne przez Pol­skę są wy­ko­rzy­sty­wa­ne m.​in. na le­cze­nie osób ran­nych pod­czas za­mie­szek na Maj­da­nie Nie­pod­le­gło­ści. Jak do­no­si TVN24 BiŚ, ko­lej­ne fun­du­sze mogą po­słu­żyć do sfi­nan­so­wa­nia pro­gra­mu wy­mia­ny mło­dzie­ży z Pol­ski i Ukra­iny; Pol­ska go­to­wa jest także po­nieść kosz­ty wy­sła­nia 100-oso­bo­wej misji ob­ser­wa­cyj­nej, która nad­zo­ro­wa­ła­by wy­bo­ry par­la­men­tar­ne.

Te­le­wi­zja do­wie­dzia­ła się rów­nież, że ukra­iń­skie wła­dze zwró­ci­ły się z proś­bą do na­sze­go kraju o sprze­daż broni. Pol­ska jesz­cze nie od­po­wie­dzia­ła; czeka na szczyt NATO, gdzie za­pad­ną de­cy­zję w tej spra­wie w gro­nie państw człon­kow­skich.

Walki na wschodzie kraju - ofiary także wśród cywilów

Tym­cza­sem w nie­dzie­lę co naj­mniej sze­ściu cy­wi­lów zgi­nę­ło w wy­ni­ku ostrza­łu w ob­wo­dzie do­niec­kim na wscho­dzie Ukra­iny. Po­ci­ski spa­dły mię­dzy in­ny­mi na cer­kiew i szpi­tal. Ukra­iń­ska armia i pro­ro­syj­scy se­pa­ra­ty­ści wza­jem­nie oskar­ża­ją się o te ataki.

Walki trwa­ją także wokół Łu­gań­ska.

Wła­dze Ukra­iny po­da­ły, że od po­cząt­ku trwa­ją­cej od kwiet­nia ope­ra­cji an­ty­ter­ro­ry­stycz­nej prze­ciw­ko ugru­po­wa­niom pro­ro­syj­skim na wscho­dzie kraju zgi­nę­ło 722 ukra­iń­skich woj­sko­wych.

"Plan Marshalla dla Ukrainy?
- Ukraiński plan może być punktem zwrotnym. Sytuacja Ukrainy jest wyjątkowa i wymaga wyjątkowych rozwiązań. Myślę, że Europa wie, co trzeba zrobić - ocenił europoseł Ivan Stefanec, komentując plan odbudowy gospodarczej na lata 2014-2016.

Prze­wod­ni­czą­cy ukra­iń­skie­go par­la­men­tu Ołek­sandr Tur­czy­now po­wie­dział w nie­dzie­lę w te­le­wi­zji 5. Kanał, że nie widzi szans na po­ko­jo­we za­koń­cze­nie kon­flik­tu. Jego zda­niem, tę wojnę może za­koń­czyć je­dy­nie ukra­iń­ska armia, cał­ko­wi­cie wy­zwa­la­jąc ob­wo­dy do­niec­ki i łu­gań­ski.

Tym­cza­sem kanc­lerz Nie­miec An­ge­la Mer­kel stwier­dzi­ła w wy­wia­dzie dla te­le­wi­zji ARD, że kry­zys na Ukra­inie można roz­wią­zać je­dy­nie za po­mo­cą metod po­li­tycz­nych. - Środ­ka­mi woj­sko­wy­mi nie roz­wią­że się tego kry­zy­su - po­wie­dzia­ła Mer­kel.

Sze­fo­wa nie­miec­kie­go rządu nie ocze­ku­je jed­nak, że już pod­czas za­pla­no­wa­ne­go na jutro spo­tka­nia w sto­li­cy Bia­ło­ru­si, Miń­sku, pre­zy­den­tów Rosji i Ukra­iny doj­dzie do prze­ło­mu."

http://wiadomosci.onet.pl/polska-nie-odpowiedziala-na-prosbe-ukrainy-ws-sprzedazy-broni-bedzie-za-to-wsparcie/y7d9b

P.S. W dzielnice mieszkaniowe walą tak samo Ukraińcy, jak i Rosjanie. Zresztą Ukraińcy nie mają zbytnio wyboru - to Rosjanie przenieśli walki do miast. Tam jest wojna, czas to w końcu zrozumieć i przestać ględzić o operacji antyterrorystycznej".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Fukraina-chce-kupic-bron-od-polski-warszawa-czeka-z-odpowiedzia

właśnie to miałem napisac, no cóż polskojęzyczni czekają na instrukcje, i wyjdzie tak, że całe NATO sprzeda broń a Polak wielkie G.. na tym zarobi.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to byli Polacy to by na pierwszym miejscu działali w polskim interesie, a że są to polskojęzyczni to sami sobie dopowiedzcie kto to może byc, bo Polak to by raczej laski nie robił, najprędzej jakaś agentura, sprzedawczyki, nie wszyscy ale większość, możecie się śmiać, a Leppera też się śmiali, że ludzi w turbanach widział, i co łyso wam? ;)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Putin łże i robi Rosjanom „pranie mózgów”, a rosyjscy żołnierze to mięso armatnie – mówią wzięci wczoraj do niewoli rosyjscy desantowcy. Proszą, żeby zakończyć wojnę Putina.

Byli okłamywani, że jadą na wojskowe „manewry”. O tym, że są na wojskowych ćwiczeniach na terenie Federacji Rosyjskiej były przekonane również ich rodziny. A że to nie Rosja, lecz Ukraina przekonywali się widząc czołg z ukraińskim oznakowaniem.

Jak zeznał kapral Romancew, wysyłając żołnierzy 98 dywizji desantowej na Ukrainę, dowództwo informowało, że jadą „w delegację”. Pułkownik Niemoliajew mówił tylko o czekających ich „ćwiczeniach”. Na pytanie, co sądzi o działaniach sił ATO, które do nich strzelały, Romancew stwierdził: „Ukraińcy bronili swojej ziemi”.

Zeznania wziętych do niewoli żołnierzy stały się już głośnym faktem, a jako że nie da się ich wyeliminować z przestrzeniu medialnej, rosyjski MON ukuł wersję, że przekroczyli granicę „przypadkiem”, podczas… patrolowania granicy. Popularyzują ją teraz ze wszech sił kremlowskie media.

https://www.youtube.com/watch?v=tR4viAfweHw#t=222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurozja:

http://www.youtube.com/watch?v=c97XEBMAnpo

Mieszkancy Doniecka, ktorzy nie chca wstapic do sil oworosji" sa maltretowani, ponizani i zmuszani do noszenia sukienek.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 13:22 26-08-2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety oskarzane o wspieranie ukrainskiej armii sa rowniez wystawiane na widok publiczny, maltretowane i ponizane przez tzw. separatystow".

Ta scena odbywała się przy punkcie kontrolnym terrorystów w Doniecku. - Samochody się zatrzymywały, a ludzie ją opluwali, bili w twarz i rzucali pomidorami... bandyci zmusili ja do noszenia napisu: ona zabija nasze dzieci".

----------------------------------------------------------------------

A mowili, ze takie rzeczy tylko na Bliskim Wschodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Petersburga przywieziono dużą liczbę rannych rosyjskich żołnierzy - poinformowała członkini Rady ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka przy prezydencie Rosji Ełła Polakowa.

-
Przyleciał samolot z bardzo dużą liczbą rannych żołnierzy. Zostali umieszczeni w szpitalu Wojskowej Akademii Medycznej im. Siergieja Kirowa
Ełła Polakowa
Przyleciał samolot z bardzo dużą liczbą rannych żołnierzy. Zostali umieszczeni w szpitalu Wojskowej Akademii Medycznej im. Siergieja Kirowa - oświadczyła Polakowa, cytowana przez niezależną telewizję Dożd.

Według Polakowej, która jest także przewodniczącą Komitetu Matek Żołnierzy w Petersburgu, w samolocie było około 100 rannych. Aktywistka przekazała, że Komitet Matek Żołnierzy wyjaśnia, gdzie i w jakich okolicznościach wojskowi ci zostali ranni.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Media-do-Petersburga-przywieziono-duza-liczbe-rannych-zolnierzy,wid,16839957,wiadomosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie