Skocz do zawartości
  • 0

Dwa pociski i czubek"


michbyd

Pytanie

Witam. Znalazłem dzisiaj dwa pociski, pierwszy wymiary: długość - 79 mm
średnica - 19 - 20 mm
Od spodu jest czworokąt chyba aluminiowy (coś wkręcane).
Nie jestem specjalistą od tych rzeczy więc proszę o pomoc, co to za pocisk i przede wszystkim czy jest to bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi pocisk, wymiary:
długość - 67 mm
średnica - 15,5 mm
Pocisk posiada wkręcany czubek. Podejrzewam, że jest to 15x96 MG 151, ale może się mylę.
Tutaj też pytanie czy jest bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bjar_1 do domu to ja tych pocisków nie przytargałem, tylko zmierzyłem i zrobiłem zdjęcia i próbuję się o tym coś dowiedzieć (tzw. zdobywanie wiedzy na przyszłość). Nie zabieram nic o czym nie mam wystarczającej wiedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa....
,a zdjęcia na serwetce zrobiłeś w środku lasu,po czym natychmiast pociski zakopałeś(razem z serwetką;)

Masz wybór - jeden urwie ci łapkę, drugi sparzy cię fosforem, wybór należy do ciebie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się kurde nie ma co śmiać, widziałem zdjęcia operacyjne żandarmerii, wypadek dokładnie z tym świństwem, bawili się żołnierze służby zasadniczej. Służyli w miejscu, gdzie masa podobnych zabawek leży dosłownie na wierzchu,no i skusiło.

Na wszelki wypadek,jeżeli jest już za późno - poparzenia fosforem goją się wyjątkowo długo i boleśnie, ale możesz sobie pomóc, mocząc poparzone dłonie w misce z rozpuszczonym szarym mydłem (tylko dużo).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie