Skocz do zawartości
  • 0

Pistolet


zabada199

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ten napis pewnie oznacza rejestrację w Urzędzie Patentowym. Nie widzę dobrze, ale kiedyś miałem chyba identyczny - miał magazynek w postaci płaskownika z otworami, w które wkładało się naboje i poruszał się on wzdłuż lufy, a otwór miał u góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym portalu aukcyjnym widziałem starego, popękanego i koszmarnie zardzewiałego MUBIS'a i poszedł za około 60zł. Twój szkielet jest w lepszym stanie więc uważam, że 100zł lub trochę ponad będzie warty. Chyba, że się trafi kolekcjoner który lubi takie stany techniczne i weźmie drożej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% hukowy. Kolekcjonuję straszaki i na pewno nie jest to START ani SLAVIA. Z wyglądu zamka bardzo przypomina Niemiecki hukowiec marki EM-GE, ewentualnie może to być któryś z modeli Polskiego MUBIS'a. To są moje dwa typy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na te kreski na zamku, są pionowe (w START'ach i SLAVIA'ch a także w ROHM'ach te kreski są robione pod kątem). Także ten szczegół decyduje. Dodam zdjęcia EM-GE i MUBIS'a które bardzo przypominają twój pistolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tekst jest nieco inny niż na MUBIS
Rejestrowany w urzędzie patentowym RP, więc być może przedwojenny lub tuż po wojnie
Na tej stronie jest, ale bez identyfikacji
http://www.muzzle.de/N4/Schreckschuss/Schreckschusswaffen_ohne_PTB/schreckschusswaffen_ohne_ptb.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie