hiszpan Posted February 26, 2014 Author Posted February 26, 2014 Wyszperane na strychu, pytanie co to jest i do czego służyło{niektórzy twierdzą że do sadzenia drzew}.
remington Posted February 26, 2014 Posted February 26, 2014 Tego typu bardzo podobny grot był niegdyś znaleziony w tym samym miejscu co XVIwieczny hełm.Analogii też można szukać w XVI-XVII wiecznej broni drzewcowej do skłuwania grubej zwierzyny,choć w tym wypadku za grotem była usytuowana poprzeczka lub skrzydełka.
viator01 Posted February 26, 2014 Posted February 26, 2014 Wąsy wskazywać mogą na raczej bojowy charakter, ponieważ miały przede wszystkim chronić przed uszkodzeniem drzewca.
Czlowieksniegu Posted February 26, 2014 Posted February 26, 2014 Złośliwie siedzę ostatnio nad kilkoma rewelacyjnymi blogami o uzbrojeniu i kulturze średniowiecznej :-)Stąd łatwo mi z zakładek wyciągnąć- przyjmuje się, że poprzeczka/skrzydełka ma pochodzenie karolińskie i poza bronią typową dla piechoty miała zastosowanie zarówno wojskowe jak i cywilne, patrz polowania.W obu przypadkach zapobiegała zbyt głębokiemu wejściu ostrza w ciało i tym samym problemom z kolejnym wypadem".
remington Posted February 26, 2014 Posted February 26, 2014 Zgadza się, podobnie i wąsy występowały w broni bojowej, jak i myśliwskiej.
Romek_66 Posted February 26, 2014 Posted February 26, 2014 Czy to czasem nie aby grot od lancy kawaleryjskiej?.
Question
hiszpan
Wyszperane na strychu, pytanie co to jest i do czego służyło{niektórzy twierdzą że do sadzenia drzew}.
6 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.