Skocz do zawartości

Podstodolniaki Jadowite" czyli motocykle ze strychów i stodół. Part-14


Klemens Forel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja tak z innej bajki.Witam Panowie.Czytam ten temat od początku i mam wielki szacunek(a także troszke zazdroszcze) do tego z jakim profesjonalizmem podchodzicie do tematu starych motocykli.Mam małą prośbę.Trafiłem taką pompkę na lesie i interesuje mnie czy uda się ją zidentyfikować lub przyporządkować do konkretnego okresu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Klemens,łatwo nie było.
Dobrze dobrałeś zagadke,ale my podstodolni wyjadacze wiemy że to BLUMFIELD.

Firma Blumfield działała krótko w pierwszym dziesięcioleciu ubiegłego wieku,a więc początki początków.

Raczej nie zachowało się nic do naszych czasów,w sieci jest kilka drobnych wzmianek o tej firmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart szalejesz :)-ale masz racje i dobrze odgadłeś!Pomyślałem że zrobię tabelkę ze zgadującymi od nowego roku i będę krzyżyki stawiał kto odgadnie poprawnie najwięcej quiz-ów.Pod koniec 2014 wyłoni się Grzybiarza Roku" ;P Nagrodą będzie koszyk na grzyby a w nim to już pomyślę ;) Macie następną zagadkę z tą nie będzie tak łatwo!!!
Ps.SM500 świetny filmik jestem ciekaw co to za silnik siedzi w ramie tej wydumy w 3:14 minucie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydumka z filmu wygląda na zrobioną na bazie podwozia i silnika Dniepra lub K750 ( bardziej prawdopodobne)i cylindrów od Zundappa KS600 i głowic od BMW R75. W tamtych latach był to szczyt tuningu radzieckiej techniki.
Zagadka faktycznie nie łatwa, ale pracuję nad nią :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie naGooglowałem.
Ale trafiłem na strone muzeum.
http://www.bjorns-story.se/private/Tekniska%20Malmo/Tekniska_museet_malmo_mc.htm

i dalej już poszło lekko.
http://motos-of-war.ru/ru/wp-content/uploads/2012/12/NV-military-1000-en.pdf

traficc był pierwszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie