Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

sebi_ns

Czyszczenie fosolem> Hełm.

Recommended Posts

Witam. Dzisiaj chciałbym zaprezentować wam jak czyścić zardzewiałe przedmioty w fosolu . Czeba mieć rękawiczki ,oraz okulary do ochrony oczu!! :

1.Przedmiot nasmarować fosolem , najlepiej pędzlem.
2.Po 10 minutach zmyć odrdzewiacz pod wodą z płynem do naczyń. , i powtóżyć zabieg do skutku , w moim przypadku robiłem tak 4 razy :)
3.Po odrdzewieniu przedmiotu Umyć go, wysuszyć , i zakonserwować np.oliwką. Zapraszam do oglądnięcia zdjęć i komentowania ! :) pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No udało. Ale wielkiej roboty i wysiłku to nie wymagało bo hełm pokryty cienką warstwą rdzy. Teraz konserwacja i na półkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam,

mam pytanie o sposób zabezpieczenia żelaznego przedmiotu przed ponowną korozją po kąpieli w fosolu. Lakier? Jeśli tak to jaki konkretnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wd40 i pochodne służą do rozruszania mechanizmów. To po prostu olej i nafta. Nie nadają sie do konserwacji bo szybko odparowywują i pozostawiają minimalny film olejowy nie zabezpieczający wystarczająco fanta.Poza tym każda olejowana powierzchnia jest lepka, brudzi i łapie kurz. Jeśli nie boisz się tego typu niespodzianek to lepszy jest Balistol (olej do broni)Ja zabezpieczam tak tylko doraźnie , przed nałożeniem finalnej powłoki. Zdecydowanie polecał bym wosk

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information