Skocz do zawartości

Krzyz Zelazny, jak usunac nalot rdzy??


sten

Rekomendowane odpowiedzi

hmm. Czyli można i pędzelkiem delikatnie fosolem maznąc. Przy kontroli tego co się robi nic mu nie będzie i farba się ostanie . robiłem już konserwację helmu wz 50 z grzebieniem. sytuacja była taka sama jak tu-95%farby i rdzawy nalot. Parę minut i elegancko wyglądał. Pędzelkiem delikatnie i przecieranie szmatka. I syf zejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż teraz mi się przypomniało że na pfe jeden z kolegów trafil krzyż w podobnym stanie . Ogólnie rzecz biorąc , rozebrał go całego. Ramka osobno, żeliwne wnętrze osobno. Środek poszedł do elektrolizy delikatnie i potem konserwacje. Na końcuu po wszystkim ramka sklejona superglu(czy tam innym klejem) szczepiona klamerkami .po całej operacji nie ma nawet małego śladu ingerencji w krzyż. Ale to tak troche poza tematem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z obecnych tu wielbicieli kwasów zastanowił się jak wpłynie on na srebrzoną ramkę i co stanie się z rdzewną blachą pod ramką skąd kwasu się nie wypłuczę?
Metode trzeba dobierać do przedmiotu,a nie durnie moczyć wszystko w kwasie jak leci.

Polecana elektroliza(w sodzie) oczyściła by najdokładniej i najszybciej.Jeśli jednak te zdezelowane resztki farby na tak unikatowej relikwii narodowej jaką niewątpliwie jest ten poniemiecki szrot,są bezcenne to się bawcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny lecz troszke inny przyklad ja dostałem taki krzyż z usunietą farba bo poprzedni właściciel myslał ze to rud i wyczyścił polećcie jak uzupełnic farbę czy ktoś z was juz malował środek możej jakaś farba modelarska polećcie bo szkoda go strasznie to szpeci tym bardziej że to po wojnie uszkodzone pozdr
jak znajde czas to fote wstawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
kwas szczawiowy (tylko na powierzchnie pokryta rdza)mialo byc na 30 minut ale zagapilem sie i wyszla godzina.Potem w
myjke dzwiekowa (woda destylowana)na koniec olej do maszyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie