Skocz do zawartości

Pancerne zagadki cz.4


macvsog

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 354
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie żaden Universal Carrier, tylko Australian Local Pattern Carrier No.2 – w skrócie LP2 Carrier. Wbrew pozorom są tozupełnie różne konstrukcje.

Ponadto WASP to nazwa kanadyjskiego miotacz ognia zbudowanego na podwoziu Universal Carrier. LP2 z taką instalacją nie był budowany - to co na zdjęciu to powojenna podrób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powtórzyć... Pojazd na zdjęciu to konstrukcja australijska:

Carrier-Machine Gun-Local Pattern No2, ewentualnie No2A

Około 1200 licencyjnych LP2 zbudowano w Nowej Zelandii (na zdjęciu tabliczka znamionowa nowozelandzkiego LP2A).
Australijczycy testowali miotacz płomieni na LP2, ale ani w Australii ani w Nowej Zelandii pojazd taki nie wszedł do produkcji. A jeżeli ktoś twierdzi inaczej to nich to udokumentuje... Fotki z epoki mile widziane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parus czekamy na zagadke:) Co do pojazdu na zdjeciu to maszyna odbudowana z dwoch wrakow znalezionych w Nowej Zelandii z ktorych jeden mial resztki instalacji miotacza ognia-nigdy nie twierdzilem,ze byl produkowany seryjnie.Zdjecie mam od wlasciciela pojazdu.Od niego tez wiem ,ze na tamtej polkuli nikt nie nazywal ich LP2 tylko po brostu Carrier i zalezy co wozil dodawano cos do nazwy , Uniwersal tez bylo uzywane.Ale generalnie Coe masz racje.Postaram sie otrzymac archiwalne zdjecia i otworzyc nowy watek ,by nie zasmiecac Zagadek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie