Skocz do zawartości
  • 0

Nieśmiertelniki niemieckie


herman1984

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę rozszyfrować pierwszego - pole okręgu (luftgau to były chyba okręgi lotnicze lub coś w tym stylu)26 batalionu szkoleniowego ???

Nie wiem, nie mam pojęcia - w ciąż uczę się rozszyfrowywać nieśmiertelniki, jak popełniłem błąd proszę poprawcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelniki wydawano żołnierzom w każdej jednostce, czasami jak zaczęły się problemy z zaopatrzeniem zostawiano stary nieśmiertelnik z poprzedniej jednostki. Nawet VS miał wydawane nieśmiertelniki. Niemcy dbali by można było zidentyfikować żołnierza.
Obecnie np. jednostki przewidziane o militaryzacji, np. kopalnie też mają przygotowane nieśmiertelniki na czas W. Ale to już odrębny i mocno skomplikowany problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelnik otrzymywali poborowi w pierwszej jednostce do której trafiali, siłą rzeczy była to zwykle jednostka szkoleniowa lub zapasowa,taką blaszką posługiwali się zazwyczaj do końca wojennej kariery bez względu na późniejsze przeniesienia.W kopalniach są używane tzwn marki pobierane przed zjazdem na dół i zwracane po powrocie , ich głównym zadaniem jest potwierdzenie czy górnik wrócił z szychty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie