Skocz do zawartości

Czyszczenie Łódek


Bercik25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako iż pewien czas temu trafiło mi się kilka łódek do Mausera, które chciałbym w jakiś sposób wyczyścić ale nie wiem za bardzo jak żeby uzyskać jak najlepszy efekt...
Próbowałem Elektrolizą ale łódeczka z czarniała ( jak by się przypaliła) a te zapięcia które są po obu stronach z takiej blaszki po odpadały gdy je trochę po dotykałem czy to jest normalne ? czy po prostu wina tego że dałem tą łódkę do elektrolizy. Dodam iż to mój pierwszy przedmiot czyszczony tym sposobem...

Więc moje pytanie polega na tym czym mam czyścić, oliwa z oliwek najlepsza w tym wypadku? czy wsadzić łódeczki do elektro i następnie do oliwy z oliwek da to coś wtedy zejdzie ten czarny nalot ?

Przy okazji jak czyścić łuski do Mausera, w ten sam sposób co łódeczki ?

(szukałem trochę podobnego tematu ale nie znalazłem :/ Brak czasu i te sprawy...)

Z góry dziękuje i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , że zczerniała po elektro/auto to normalne. Trzeba usunąć szczotką -pod spodem jest zdrowy metal. Łódki to cienka blaszka - jeśli skorodowana i trzyma się na rdzy to się rozleci. Ja bym robił Fosolem(potem dobrze umyć i też szczota)A łuski http://odkrywca.pl/search/index.php?sq=czyszczenie+%B3usek&ws=txt&id_forum=all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz druciak do garów z nierdzewki i trzesz syf do pojawienia się czystego metalu.Stalowej sprężyny się nie wyciąga bo boczne blaszki prawie zawsze pękną,lepiej napuścić do środka cortaninu(strzykawka/igła)

Robienie elektrolizy tego typu przedmiotowi to jakieś mocne nieporozumienie,jeszcze jak zrobiłeś elektrolit z kreta to już tylko płakać wypada:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za instrukcje vis : ) też tak myślałem z tym wyciąganiem sprężyny a co do elektro to jestem świeżak bo dopiero co nie dawno to zrobiłem i wyczyściłem za ledwie 2 przedmioty... więc nie wiedziałem, w końcu każdy z nas na początku popełnia błędy :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widze że ktoś tu ma czeskie łódki :)
One były takie specyficzne i jeśli dobrze pamiętam to tam w środku nie ma żadnej stalowej sprężyny, sprężyną jest ta zagięta na obu końcach mosiężna blaszka, także nie musisz nic demontować, wypada jedynie wypłukać ze środka piasek i inne zanieczyszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, a jednak jest! OK, sory, przyznaję się do błędu. Swego czasu nakopałem pare takich łódek, 1 rozebrałem ale w srodku nic nie bylo tylko jakies paprochy" i ziemia... teraz juz wiem ze te paprochy" to byly resztki sprężyny :)))

Żadna elektro- czy autoliza! Do czyszczenia mosiądzu są inne sposoby, skorzystaj z wyszukiwarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódki nabojowe były wykonywane z mosiądzu,aluminium i stali,jedynie sprężyna trzymająca w kupie naboje jest zawsze stalowa.
Oczywistym wiec jest,że porównywanie stanu łódek/łusek wykonanych z materiałów o różnej wytrzymałości na korozje jest bezsensem.Naucz się rozróżniać metale,bo bez tego psu na budę Twoje konserwacyjne dylematy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jak zwykle Vis1939 ma rację, ja tylko pragne przypomnieć że w tym wątku rozmawiamy o czeskiej łódce kolegi Bercik, a te akurat były mosiężne (od gory widac tez zarys z" w kółeczku czyli zbrojovka Brno), po oczyszczeniu te łódki zawsze bardzo ładnie wyglądają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie