Skocz do zawartości

jak sie zabrac za czyszczenie tych fantów


mates_chmk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Malujesz pędzelkiem po rdzy, czekasz jak ją wyżre(15min??) później hełm płuczesz pod wodą i szorujesz szczotką do garów z płynem do naczyń. powtarzaj cały proces aż do skutku. Troszku się przy tym narobisz ale przy takim ładnym hełmie to warto! pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc,a powiedzcie mi czy ten Cortanin F" to jest to samo co fosol??bo ja zakupilem wlasnie taki płyn i sprzedawca mowil ze ten plyn ma takie samo zastosowanie jak fosol,nigdy nie czyscilem ta metoda i dlatego pytam,mam nadzieje ze to juz ostatnie moje pytanie odnosnie tej metody;)))poooozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam sznowne grono,dzis sie zabrałem za czyszczenie fosolem mojego magazynka do bronka i efekt jest tragiczny...:////co zle robie??wykonywałem takie czynnosci-nakładałem penzelkiem w miejsca gdzie byla rdza fosol po 5 min czyscilem szczotka do zębów+woda z płynem i na koniec spłukiwałem całosc,tak robilem kilka razy ale efekt jest mizerny....miejscami gdzie byla rdza ona caly czas sie tam znajduje a tam gdzie byla farba zostały jej śladowe ilości....:///// poniżej wrzucam foty i bede wdzieczny za wszelkie wskazówki.Poooozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na magazynkach jest oksyda a nie farba. Fosol rozpuszcza oksydę, dlatego nie nadaje się do bezpośredniego czyszczenia przedmiotów nią pokrytych! Nawet punktowe nakładanie nie pomoże, bo część i tak spłynie... Jeśli chcesz dalej paprać to fosolem to trzeba osłonić najpierw oksydę - np pomalować ją woskiem rozpuszczonym w benzynie ekstrakcyjnej. Sukcesu to nie gwarantuje, ale na pewno nie zaszkodzisz mu tak jak do tej pory. Jeśli chodzi o szczotkę to proponuje się zaopatrzyć w taki zestaw: http://www.mlotkowy.pl/produkt.php?grupa=750030 do dostanie w sklepach 'za pięć złotych' i wszystkich innych z chińszczyzną. Ta nylonowa będzie na pewno lepsza niż każda do zębów, a mosiężna z pewnością też będzie użyteczna- do usunięcia tej korozji na rantach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki kolego Blitzkrieg ale skoro nie babrać tego fosolem to jak sie za to zabrac zeby nie zaszkodzic takiemu fantowi??bo jedni doradzaja fosol a inni sa jemu przeciwni a ze ja jestem zoltodziobem to nie wiem kogo mam sluchac i jak sie z tym obejsc....pomozcie....!!;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już na forum =fosol zniszczy oksyde tak samo jak szczaw ,autoliza, itp kwasy. Mniejsza ilość fosolu na mniejsze plamy rdzy (trzeba to robić umiejętnie). Jeżeli robił byś punktowo małym pędzelkiem kosmetycznym o twardym włosiu to oksyda nie zeszła by w miejscu w którym nie było rdzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta rdza wlasnie miala takie małe punkciki na calym magazynku wiec jesli bym tego nie czyscil to ta rdza za jakis czas pewnie by owocowała...://///a czym mozna sie pozbyc takiej rdzy gdzie jest oksyda poza kwasami??niby sporo pisze na forum ale wlasnie kazdy ma swoje zdanie co do pewnych metod i fantów...nie wiadomo kogo słuchac zeby nie zalowac...poozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku oxydował bym od nowa. Jedno nad czym można się tu zastanowić to czy szlifować czy nie przed oxydowaniem. Kwasy niszczą oxyde. Podczas Oxydowania resztki rdzy zostaną wyługowane tak więc nie ma konieczności ściągania starej oxydy i doczyszczania przed ponownym oxydowaniem.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się bawić fosolem nawilżając rude plamy patyczkiem kosmetycznym(tak aby nie spłynęło na boki) jednak w tym wypadku rdzy jest za dużo,a oksyda w stanie nędznym - szkoda zabawy dla tych ochłapów i ja bym to wrzucił w elektrolizę.

Można też moczyć całość w nafcie,czekać aż rdza zmięknie i skrobać.Trwa to wieki ale oksydy nie ruszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w takich przypadkach cieżko o zachowanie oksydy....://kurde lepiej ten magazynek wygladal po wyciagnieciu z gleby niz teraz tak na prawde...:///jaka nauczka na przyszlosc??co powinienem?co bedzie najkorzystniejsze w takiej sytuacji??poooozdrawiam i wielkie dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie