Skocz do zawartości
  • 0

Malutkie zdjęcie za szkłem+ inne....


jakubkop

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w identyfikacji stempla. Wielkość 4 cm x 6 cm. Na górze znajduje się lew a pod nim napisy:
C. Lewy
Wilhelmsbruck
BEZ.POSEN.

Udało mi się tylko ustalić, iż Wilhelmsbruck to dawna nazwa miejscowości Podzamcze w zaborze Pruskim w okolicach Poznania.
Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to nic pewnego, że od roweru. Tablice, o których wiadomo na pewno, że są od rowerów, były większe, ale również miały jedną dziurkę do mocowania, czasem dwie (powojenne miały dwie, ale ludzie i tak wiercili sobie jedną na środku). Tablice dla wozów były jeszcze większe i miały więcej takich dziur (nawet cztery) albo dziury podłużne do przewleczenia pasów. Psie numerki miały nazwę miasta/powiatu/gminy i wizerunek głowy psa.

Zdjęcie roweru z taką tabliczką wszystko by wyjaśniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed 1936 rokiem ustalenie numeracji oraz wzorów, kształtu i kolorystyki tablic należało do władz powiatowych i miejskich (gminnych). Najczęściej na tablicach z tego okresu znajdowały się rok wydania, nazwa powiatu i kolejny numer. Tablice te były zmieniane co rok. Ich kształty były różne (owalne, kwadratowe itp.).


Rzeczywiście to chyba tablica rejestracyjna od roweru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że okręg ale dlaczego po POSEN jest kropka? No i miejscowości normalnie napisana a to drukowanymi literami z dwiema kropkami. W słowniku skrótów niemieckich jest Bez. jako Bezirk rzeczywiście, ale nie z dużych liter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie