Jump to content

Zabudowa sanitarki


bassista

Recommended Posts

Dokładniej:
jest to nadbudowa do wielonoszowego pojazdu sanitarnego do zamontowania na podwoziu samochodu Lublin 51. W produkcji miał ten samochód oznaczenie Lublin 51/243 i prototyp wykonano na przełomie lat 1950/51. Nadwozie sanitarki przewidziano do przewozu 6 osób na noszach + 4 siedzących (ławka na ścianie przedniej) lub 12 siedzących (trzy miejscowe ławki wzdłuż ścian bocznych i 2 siedzenia pojedyncze). Sanitarka posiadała tylko podstawowy sprzęt medyczny oraz zbiornik na wodę o pojemności 10 litrów, wentylator elektryczny do przewietrzania oraz grzejnik na ciepło spalin.
Masa własna pojazdu to 3760 kg a dopuszczalne obciążenie 1400 kg. Prędkość max. to 70 km/godz. a norma zużycia paliwa-20 l/100 km.
Nadwozia Lublin 51/243 budowano a Zakładach Budowy Nadwozi Samochodowych w Jelczu k. Oławy.

C.
Link to comment
Share on other sites

Jak już wrzucacie nadwozia inne niż sanitarne to dołożę jeszcze jedno. Warsztatowe, wykonywane w Jelczu. Znalazłem je jak szukałem jakiś czas temu stonki" czyli nadwozia autobusowego na Stara. Niestety bez efektu. A może ktoś z Was taką stonkę" widział?

Link to comment
Share on other sites

Uzupełnienie i przeprosiny dla autora zdjęcia nadwozia, które wrzuciłem 4 lipca bez jego zgody. Sprzęt odnalazł 12m_P6 i umieścił tu: http://www.graty.fora.pl/inne,8/jaki-to-samochod,109-630.html
Autor założył nowy watek na Pojazdach dotyczący tego nadwozia.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information