Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• 0
Remerys

Oznaczenia sztućców

Question

WITAM!

Może ktoś określi dokładnie:
- co oznaczają cyfry 90 lub 100 wybite na sztućcach (noże, widelce), wyglądających na srebrne.
- Jeżeli są srebrne, to czy jest to % zawartości srebra?
- Jeżeli nie są zrebrne, to może są srebrzone i jest to grubość warstwy srebra w mikronach..???

Dziekuję i pozdrawiam

Remerys

9 answers to this question

Recommended Posts

Jeszcze doprecyzuję do punktu 1 że: liczba 90 lub 100 oznacza, że na powierzchni 24 decymetrów kwadratowych znajduje się 90 lub 100 gram srebra

pozdro!

Witajcie :) Jestem tu dzisiaj po raz pierwszy. Uwielbiam odkrywać starocie. Ostatnio dostałam w spadku" po znajomej starszej Pani dwie łyżeczki, wagą i wyglądem przypominające srebro. Chciałąbym się o ni czegoś dowiedzieć. Może mi pomożecie?

1. z przodu na rękojeści wygrawerowana litera " lub N", z tyłu, najpierw inicjały BM, potem: FRAGET MB PLAQUE"

2. rysunek słonia wpisanego w owal, Wellner Silber AWS"

Ta druga wyprodukowana przez firmę August Wellner i Synowie (August Wellner & Sohne) w latach 1928-1938
http://www.ascasonline.org/articoloMARZ155.html

Też nie wygląda na srebrną.

WITAM!

Może ktoś określi dokładnie:
- co oznaczają cyfry 90 lub 100 wybite na sztućcach (noże, widelce), wyglądających na srebrne.
- Jeżeli są srebrne, to czy jest to % zawartości srebra?
- Jeżeli nie są zrebrne, to może są srebrzone i jest to grubość warstwy srebra w mikronach..???

Dziekuję i pozdrawiam

Remerys

a po co krzyczysz w tytule wątku ?

http://www.odkrywca.pl/uwaga-zanim-dodasz-post-na-forum-przeczytaj-to-,227091.html#227091

Literki BN puncowane przy wyrobach frageta norblina czy innych wytwórców to skład stopowy używany do wyrobu sztuców BN to stop znany jako Bielnik" albo biały metal. Wszelakie grawerunki na rękojeściach to najczęściej inicjały właścicieli

• Create New...

Important Information