Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata
Sign in to follow this  
macvsog

Projekt P-11

Recommended Posts

W dzisiejszym odcinku Było nie mineło" przedstawiono sponsora który sfinansuje budowę latającej repliki myśliwca P-11. Prace będą prowadzone jednocześnie w kilku firmach, które zdecydowały się wziąć udział w tym projekcie a także w tych należących do sponsora głównego".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sōji Okita ja nie mogę zrozumieć ja ty tego nie rozumiesz ;o). Sprawa prosta oryginał jest jeden i nigdy nie wzleci . jest działający i czeka jeszcze na gruntowne uzupełnienia w swoje braki ( koła, zegary, karabiny, itd.) . A kopia ma być latająca , czyli 11 w miarę odwzorowana zewnętrznie z wiadomo innym silnikiem ale o podobnych gabarytach mocy i cylindrach. Ma być samolotem który będzie reprezentował ten myśliwiec na pokazach, a nie tylko statycznie w muzeum i ma to sens. Tak się robi na całym świecie. Z tego co się mówi 11 ma być częściowo rozebrana aby stworzyć dokumentację techniczną która praktycznie nie istnieje. Jedynie Woodhaven ściągnął z Rumunii dokumentację P 11 b , pewnikiem jeżeli będą istotnie ją chcieć odtworzyć to do Woodego się zwrócą. dwa jak powstanie dokumentacja to może nie odbudują 1 jedenastkę a 2-3 a może więcej ( mam taką nadzieję) bo powinni to szeroko rozreklamować tak aby ci co mają kasę mogli sobie taki fliger zamówić . Tak jak zrobiono z Me 262, co daje szansę że jak ktoś by skasował na pokazach 11 to będą jeszcze inne. Ale czy to się powiedzie i czy nie będzie tylko marzeniem zobaczymy , życzę pomysłodawcom szczęścia bo projekt kosmicznie kosztowny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem dlaczego nie rozumiesz. Ktos chce mieć, to sobie buduje. CHyba normalne co? Lata tyle tych replik (polikarpowy, FW-190, Me-262, Ki-43, pomijając że niektórzy złośliwi twierdzą, że większość ostatnio wyremontowanych warbirdów to repliki) że i nasza by fajnie wyglądała na Flying Legends.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poszukiwania dokumentacji technicznej PZL P-11 były prowadzone Rumunii, Grecji, Turcji

Cześć katalogów już tu prezentowałem


http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=695634#1341992
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=696795#1350920

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information