Skocz do zawartości

co lepsze fosol" czy k. szczawiowy"?


goldfinger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio znalazłem taki oto szyld, wydaje się, sporo można z niego wykrzesać. Mam problem z doborem środka czyszczącego, dużo zostało powiedziane na temat kwasu szczawiowego zarówno jego dobrych jak i złych stron. Chciałbym aby ktoś ocenił, która metoda najlepiej sprawdziłaby się w tym konkretnym przypadku szczaw czy jednak ezpieczny" fosol.
pozdrawiam- gf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że oba środki w tym wypadku się sprawdzą.Robiłem wiele razy i szczawiem i Fosolem i uważam, że oba są dobre. Mniejsze przedmioty robię szczawiem,większe Fosolem Ja robił bym szczawiem"-wg mnie mniej agresywny i łatwiejszy w kontrolowaniu, ale ja to ja, a wielu pewnie będzie miało odmienne zdanie. Nie wdając się w polemiki(a pewnie takie się zaraz pojawią) bez względu na to jaki środek wybierzesz bezwzględnie należy kontrolować (nadzorować) proces ,a po zakończeniu dobrze umyć (usunąć resztki chemii)w wodzie z płynem do garów itp i natychmiast zabezpieczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fosol jest środkiem optymalnie(skład) stworzonym do usuwania korozji/odtłuszczania i bije pod tym względem czysty" szczaw(który to także w fosolu się znajduje)na łeb.
Pozostaje jednak kwestia ceny,chcąc moczyć przedmioty większych gabarytów w fosolu można zostać bankrutem,a w miarę ekonomiczne smarowanie,mimo,że równie skuteczne sprowadza ryzyko choroby nerwowej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie