Skocz do zawartości

Łączność II RP vol.3


vis1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jest stalowy czy aluminiowy? (uziemienia były stalowe).
Pokaż go z drugiej strony - główna różnica między polskimi uziemieniami a niemieckimi śledziami do celty to samo ostrze"
właśnie tu niewidoczne.
Mam te kołki uziemiające i z zaciskiem i bez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje swój kawałek do tego działu oraz do skrzyni Kolegi Visa:]
http://www.odkrywca.pl/element-biedki-jaszcza,703039.html#703039
Należała do 1 pułku kawalerii KOP oraz plutonu łączności porucznika Jana Mazura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim numerze Poligony (3/2012) jest ciekawy artykuł o ciągnikach do armaty przeciwlotniczej 40 mm. Artykuł zawiera tabelę sprzętową a w niej wymienione są samochody PF508/518 pod radio N1 i PF508/518 pod radio N2. Czy wiadomo coś więcej o tych dwóch pojazdach? To samo nadwozie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Widd - strzelam ze to woz telefoniczny wz 36A chociaz znowu na pierwszy rzut oka wz 36K. Oba raczej nieudane kreacje (chociazby ze wzgledu na drewniano-stalowe kola przy ktorych delikatna aparatura rozklekotywala sie momentalnie) wkrotce zastapiona przez wz 38A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam!
Mam pytanie odnośnie słuchawek.
Trafiły Mi się 3 pary słuchawek, jedna para była inna niż dwie pozostałe.Wszystkie słuchawki były sygnowane tak samo jak odbiornik. Czy to był komplet do tej radiostacji?
Nie dysponuje zdjęciami, bo oddałem je studentom UW.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słuchawki były na mosiężnych kołyskach.Po środku kołyski dośc długa śruba mosiężna z nakrętką.Z twojego opisu wynika,ze były dwa mikrofony czyli mozna wywnioskowac,ze musi byc gdzies nadajnik lub dwa nadajniki jak dwa mikrofony.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego Vis1939, tak się przyjrzałem i jednak to będzie dla nas komplecik do wz37Ł- twoja skrzynia widać na zdjęciu z epoki oba zamknięcia i zarys tej bocznej rączki. Teraz możliwe że będę miał koła tylko powstał problem rozmiaru, jak je sprawdzić, czy ktoś z was jest w stanie je zwymiarować?? głównie obręcze bo opon nie trafie oryginalnych:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie