Jump to content

Czarne skrzynki w samochodach od 2015roku.


BART30

Recommended Posts

Wielki brat wszystko wie.
Gdzie jechałeś jak długo i z kim,do tego logowanie telefonu,zapis użytku karty i już się nie wymówimy że to u sąsiada w garażu tamtą sobotnią noc.......
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10817638#10817638
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Czarne skrzynki i co z tego? Dziś w autach rzadzi elektronika i komputer. Spece przeprogamowują immoblisery, cały soft w kompie. Wystarczy znać kody serwisowe a z tym nie ma problemu. Dlatego z kręceniem czarnej skrzynki też sobie poradzą. Jak ktoś chce zakombinować to i tak to zrobi:)
Link to comment
Share on other sites

Pamietam czasy jak mowili, że Windowsa XP nie da się scrackować a on był zrobiony" na 2 tyg. przed premierą. Tak samo jest z samochodami. Zrobią wszystko w komputerku, aby tylko klyjent" miał kapuchę.

Kiedyś np. cofnięcie licznika wymagało trochę pracy manualnej i czasu, dziś trwa to chwilę, więc spokojnie z tymi skrzynkami:)
Link to comment
Share on other sites

Panowie rządy lubią wiedzieć co gdzie i kiedy robią obywatele, nie wszystkie rządy stać na technologię wiec idzie to powoli ale idzie.

Amerykański Senat przegłosował ustawę wymagającą montowania we wszystkich nowych samochodach urządzeń rejestrujących. Ustawa będzie obejmować samochody sprzedawane w USA począwszy od roku 2015." To akurat narazie dotyczy USA i nowych samochodów, oczywiście dotrze i do nas za jakiś czas. Jesteśmy na etapie systemów zbliżeniowych" co już daje sporo informacji w końcu do zawarcia transakcji potrzebna jest jej akceptacja, natomiast informacja o tym że dana karta, telefon znajduje sie w pobliżu danego terminala już takiej akceptacji nie potrzebuje. Różnego rodzaju czytniki zaczną mnożyć się jak grzyby po deszczu a człowiek nie będzie miał nawet świadomości że jest cały czas monitorowany. Działanie systemu podobne do logowania się GSM ale znacznie dokładniejszy. Wracając do czarnych skrzynek to rejestracja parametrów nie jest zła z tym że za chwilę okaże się, ze te urządzenia emitują cały informację o nie wiadomo jakich parametrach i kto je odczytuje oraz magazynuje. Idąc krok dalej w połączeniu z GPS i drukarka stworzy to całkiem fajny system który wyprze fotoradary i będzie drukował mandaty na bieżąco oraz przesyłał o tym informację do centrali, w przypadku przekroczenia limitu punktów auto się po prostu zatrzyma i nie pozwoli uruchomić silnika.
Link to comment
Share on other sites

W USA i innych krajach nowe wozy po wykryciu stłuczki łączą się automatycznie ze służbami ratunkowymi lub podobnymi....
W nas nie można połączyć się z policją bo ciągle zajęte lub nikt nie odbiera... Przed nami jeszcze długa droga by choć zbliżyć się do tego progu... Chyba że tylko mandaty będzie drukować...
Link to comment
Share on other sites

Myślicie że to żarty ? te się powoli kończą http://www.theglobeandmail.com/report-on-business/video/video-will-every-car-have-a-black-box-by-2014/article11213798/
http://autos.aol.com/article/feds-set-to-mandate-black-box-data-recorders-in-every-car-and/
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information