Skocz do zawartości

znaleziono pod domem MG-42( Wincentowo kolo Końskich (woj. świętokrzyskie)


saperfts

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Niezłe fanciki tylko szkoda że wszystko zabrali. Jestem ciekaw co z tym zrobią. I żeby od razu po saperów dzwonić z powodu 2 czy tam 3 skrzynek amunicji i jednego karabinu maszynowego. Dobrze że nie dzwonią jak znajdą łuskę z niezbitą spłonką. Ale nie chcę się kłócić bo takie jest nasze polskie dziwne prawo. Fajna MG-ieta. Pozdrawiam! ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie patrząc na pierwsze zdjęcie, że to MG zalegało na głębokości paru centymetrów? I jakoś dziwnie jak na tę głębokość przyzwoicie zachowany, może to znalezisko wcale nie tak dawno ukryte. Spotkałem się już z takimi depozytami np. z czasów stanu wojennego (z relacji tych co chowali).

 ziemi wykopaliśmy 2215 sztuk amunicji strzeleckiej i najciekawsze znalezisko na jakie się natknąłem przez ostatnie 10 lat: niemiecki Ciężki Karabin Maszynowy MG 42, to prawdziwy unikat i kolekcjonerski rarytas. Karabin, naboje i magazynki są bardzo dobrze zachowane. Broń można w stu procentach odrestaurować – mówi chorąży Robert Krasowski."

Jak na 10 lat służby, to kolokwialnie mówiąc pan chorąży w d...ie był i g...o widział - od razu widać, ile czasu oni spędzają na patrolach, gdzie trzeba coś wydobyć z ziemi. Oczywiście wygodniej kradnie się łuski ze szkolnych gablot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie