Jump to content

Stosowanie filtrów FILTRON


atego

Recommended Posts

Do auta kupiłem taki właśnie filtr. Jestem wściekły na producenta za to że wyprodukowali bubel, a na siebie że chciałem wspierać rodzimy przemysł. Filtr paliwa przegnił po paru miesiącach. W efekcie pompa paliwa nie dostała dostatecznej ilości ropy i się zatarła. FILTRON nie uznał reklamacji. Poleciałem na koszty na około 5 tyś. Wnioski wyciągnijcie sami....Ja na pewno nigdy już nie kupię żadnego filtra tego producenta... :evil:
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak pisze Iron Duke ,Filtron to jedna z dwóch firm krajowych producentów filtrów których wstydzić się nie musimy.Ważną kwestią jest montaż filtru ,strzałka na filtrze musi zgadzać się z kierunkiem obiegu.Filtry z wymiennym wkładem to inna sprawa,ale Twój jak sądzę do nich nie należał.Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

każdemu może się zdarzyć gorsza sztuka le u mnie filtron od paliwa jest na zewnątrz czyli w zależności od pogody wali na niego sól zimą deszcz o kurzach i błocie nie wspomnę i już 4 rok nie am z nim problemu
przyznaj się jak żeś go tam zamontował
Link to comment
Share on other sites

Panowie jak filtr mógł przegnic??? Przecież w takim przypadku pojawia się nieszczelnośc układu paliwowego i w szczególności w dieslu prowadzi do momentalnego zapowietrzenia takowego układu.Troszkę logiki.Ja osobiście od lat używam filtrów w/w firmy i nie mam zastrzeżeń.
Link to comment
Share on other sites

Panowie...A szczególnie Seba440. Oprócz zdrowej logiki, potrzeba też trochę wiedzy. Nie zawsze logika wystarcza. Ale żeby była jasność. W du.... już z tym filtrem. Przegnił , to przegnił. Mnie w zasadzie chodzi o podejście Filtrona do klienta. I tego Wam nie życzę. Oni na siłę twierdzą że to nie ich wina. Robię obecnie wszystko, aby sprawa znalazła finał w sądzie. Ale wracając do filtra. Przegnił, przerdzewiał na styku pion\\poziom u samego dołu. Jest tam wyraźny ubytek warstwy ochronnej( chyba ocynku), i w tym właśnie miejscu powstała dziurka. Nowoczesne pompy wtryskowe, są smarowane ropą , którą tłoczą. Więc jeżeli układ się zaczął zapowietrzać, zaczęło brakować smarowidła, to pompa momentalnie się zatarła.W praktyce wygląda to tak:jedzie się normalnie. Nagle auto słabnie, prycha, kicha, dusi się, słabnie, z rury siwy dym. Szukasz miejsca do zjechania, silnik gaśnie. I już nie daje sie uruchomić.Laweta...
Dodam jeszcze może odnośnie montażu. Filtry zawsze zakładam w warsztacie i przy wymianie jestem. Nie ma możliwości złego zamontowania. Paliwo zawsze leje na jednej ze stacji dużej sieci na L". Nigdy nie jeżdżę do końca.."
Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie przegrasz w sądzie tę sprawę już tłumaczę dlaczego. Z tego co wywnioskowałem z twojego postu to masz w aucie system common rail, zresztą wszystkie nowoczesne diesle mają ten system nawet mój z 2004 roku.
Układ jest bardzo wrażliwy na jakość paliwa, niestety w naszym kraju nawet na markowych stacjach typu BP, Statoil, Orlen itd nie możesz być pewny jakości paliwa. Samo przegnicie filtra mogło być spowodowane tylko przez wodę w paliwie, proponuję podczas naprawy czyszczenie zbiornika możesz być zaskoczony tym co się tam znajduje.
Jako ciekawostkę powiem że tankowałem paliwo na stacjach z górnej półki cenowej i to to lepsze, pojechałem do Chorwacji i po drodze zatankowałem zwykły ON w Austrii na stacji przy autostradzie, od tej pory nikt mnie nie przekona że nasze paliwo jest takie samo jak to na zachodzie.
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno mozliw ze gdzieś zatankowałeś odbarwianego kwasem diesla i od tego zaczęły się problemy potem to juz lawina. Nie bez powodu producenci aut nie chcą honorować napraw układów wtryskowych na gwarancji w naszym kraju, takie awarie zdarzają się wszędzie w Angli, Francji itd, tylko że na jedna awarię układu wtryskowego na zachodzie przypada 20 awarii w Polsce jakiś powód tego jest prawda.
Link to comment
Share on other sites

,,Do auta kupiłem taki właśnie filtr.
Jestem wściekły na producenta za to że
wyprodukowali bubel, a na siebie że
chciałem wspierać rodzimy przemysł.,,
Kolego,FILTRON dawno przejął amerykański Wix Filter,więc o jako takim wsparciu nie może być mowy:) Po wtóre w testach filtrów (na jakość ) FILTRON wypadł dobrze,wyprzedził Boscha. Moim zdaniem filtr (warstwa ochronna) mogła zostać uszkodzona podczas montażu i niekoniecznie musiałeś to zauważyć.Brak takowej warstwy zauważyłbyś bez trudu a tym bardziej mechanik.
Link to comment
Share on other sites

Taa. ale nie bardzo wiem i widzę jak można uszkodzić filtr podczas montażu...Bierzesz puchę do ręki, przykładasz, parę obrotów ręką i gotowe... Mnie się wydaję że w momencie montażu ocynk był cały. Sądzę że filtr zaczął rdzewieć od środka. Tam było ognisko rdzy. W filtrze jest woda, wyłapana z paliwa. Takie jest zadanie dobrego filtra. I na skutek właśnie złego położenia w środku warstwy ochronnej, ocynku, doszło tam do przerdzewienia, do powstania dziurki.
Link to comment
Share on other sites

Zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem pogrążysz się jeszcze bardziej w koszty bo sprawa jest nie do wygrania.Nie udowodnisz tego że to ich wina,no bo i jak?Co prawda możesz sobie powołać biegłego który wyda korzystną opinię dla ciebie ale oni znajdą dziesięciu innych którzy temu zaprzeczą
Link to comment
Share on other sites

Czasem miewamy możliwość przekonać się, że nic nie jest takie, jak nam się wydawało. Wjeżdżając kiedyś po raz pierwszy samochodem do pięknej Italii podjechałem na stację benzynową koło Wenecjib aby zatankować benzyny. Zaskoczyło mnie, że opis na pompach jest zupełnie inny niż we wszystkich znanych mi krajach. Po chwili wahania zatankowałem Gasolio", bo przecież wiem, że Gasoline" to benzyna.
Wszędzie, ale nie we Włoszech. Bo tam Gasolio" to normalna ropa do diesla.
Blu Diesel" to lepsza ropa, z dodatkami.

Dzięki temu zapamiętałem tą przygodę i teraz wiem .....

Link to comment
Share on other sites

Jak masz znajomego mecha lub speca od układów comon raily to niech zobaczy pompę, jak będą ślady po odbarwianiu kwasem to nawet nie startuj do sądu, zastanów się natomiast gdzie zatankowałeś to świństwo. Mozna podejść z tym filtrem do specjalisty żeby wydał ekspertyzę, bo mimo wszystko może być jednak wada fabryczna, szkoda ze nie wstawiłeś fotki.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information