Skocz do zawartości
  • 0

Bagnet ze strychu


ssoovveerr

Pytanie

Witam
jak w temacie znalazłem na strychu pod belką taki o to bagnet, prosił bym szanowne grono o pomoc w zidentyfikowaniu tego znaleziska. Nie znam sie w tym temacie dł. bagnetu z pochewką 40cm. dł ostrza 25cm. na ostrzu widnieją jak by dwie wiewiórki stojace do siebie plecami a pod nimi litery CE Nic wiecej nie ma Okładki chyba z bagielitu lub plastiku 3 nity mocujące okładki z góry dziekuje za pomoc
Pozdr
sover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Ta punca z wiewiórkami podpowiada mi raczej produkt komercyjny. Znalazca opisujac bagnecik nie wspominał nic o rzucającej się w oczy pile, więc zapytałem o nią dla rozwiania wątpliwości. WSZYSTKIE regulaminowe bagnety KS piłe posiadały, wiec jej brak potwierdzi komercyjny charakter znalezionego bagnetu. Poczekamy na odpowiedź...

Pozdrawiam,
Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie więcej zdjęć bo istnieje nikła szansa że to KS 98 przeznaczony dla strzelców karabinów maszynowych,ale raczej na 90 % to bagnet mundurowy wyjściowy w typie KS 98 ,ale niepokoją mnie te trzy nity,większość wyjściówek ma dwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,niektóre bagnety w typie ks 98 były noszone przez oficerów na froncie w czasie I wojny jako dodatkowa broń były wykonane z lepszych materiałów niż typowe paradna, głowica i jelec wykańczane były na ciemno a ostrza polerowane często z piłą.Okładziny miały trzy nity i otwór drenażowy,pochwa była taka jak w typowych wyjściowych,nie miały typowych bić wojskowych tylko logo producenta te bagnety są często mylone z bagnetem ks98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie walcz" z bagnetem już jutro... Masz BARDZO FAJNY bagnecik i swoim błyskawicznym działaniem mozesz mu tylko zaszkodzić...
Jest Twój, więc to co jutro możesz zrobić, możesz odroczyć nawet na rok przyszły. Nie spiesz się, i zapomnij o wszelkich konserwacjach" ściernym papierem (o maszynowych matodach nawet nie ma co wspominać). Możesz bagnet nieodwracalnie zniszczyć.
Odłóż energię na później, popytaj, poczytaj, potem dopiero działaj, i to z wyczuciem -Twój bagnecik będzie Ci wdzięczny. Nie ma pośpiechu ...

Pozdrawiam,
Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie człowiek przyzwyczaił do paradniaków że tylko gdzieś tak z przyzwoitości brał pod uwagę inną opcje ,a im dłużej sie przyglądam tym więcej wątpliwości tak jak pisałem nity,otwory..... prosimy o te fotki bo bojówka to już nie taki populares....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dodam coś od siebie. Nie znam się na bagnetach , ale znam norweski i nick autora po norwesku znaczy spać czyli przypuszczam że znaleziony w Norwegii o czym nie napisał autor . Może w tę stronę trzeba iść .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziekuje za zainteresowanie tym znaleziskiem,jak widze wkradło sie tu troche nie wiadomych. A to przez to ,ze jak zakładałem ten post wkleiłem jedno zdjęcie i nie opisałem dokładnie ostrza. Ale zaraz sie wszystko wyjasni, zdjęcia mam i chciałem je wczoraj wkleić ale cos nie mogłem wywalało mnie jakiś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziekuje za zainteresowanie tym znaleziskiem,jak widze wkradło sie tu troche nie wiadomych. A to przez to ,ze jak zakładałem ten post wkleiłem jedno zdjacie i nie opisałem dokładnie ostrza. Ale zaraz sie wszystko wyjasni, zdjęcia mam i chciałem je wczoraj wkleić ale cos nie mogłem wywalało mnie jakiś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja nadal będę sceptycznie nudny twierdząc, że jest to bagnecik komercyjny (prywatny) , tyle, że łudząco podobny do bagnetu regulaminowego. Bardzo poproszę właściciela, by na swoim bagnecie poszukał znaczków, które powinny znajdować się między rękojeścią i piłą (takich jak na fotce, którą wkleiłem). Punce takie zaświadczą, że bagnet przeszedł cały ten odbiorczo- skarbowy cyrk wymagany przez wojskową niemiecką machinę…

Pozdrawiam,
Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie