Jump to content

Reportaż o poszukiwaczach w Expresie Reporterow


cbr123

Recommended Posts

Dobrze, ze sie o tym mowi.
Prawda, ze gdyby kazdy z nas przekazal do odpowiednich instytucji informacje o swoich kolekcjach to mialoby to ogromny wplyw na ustalenie szczegolow naszej historii.
No coz chore prawo jest nie do przeskoczenia.
Link to comment
Share on other sites

cbr123 a co ty masz takiego w swojej kolekcji co by zmieniło historie naszej Najjaśnieszej ?

topory, miecze, złote dukaty, skarby, Bursztynową komnate, kilkunastu krzyzaków w pelnym rynsztunki i na koniach ?

pisz za siebie a nie za innych - takie opinie szkodza wizerunkowi poszukiwacza, ktory kisi w chacie cenne przedmioty i tylko patrzy jak wydymac urzedy, archeo i inne, moze nawet opylic na aukcjach.

pamietaj, że już nie jeden beknął za fenole, guziki i inne popierdóły, które dla archeo nie mają znaczenia jak oni ryją, ale ma znaczenie jak chcą kogoś uwalić.

kazdy niech sie za siebie wypowiada - taka prośba.
Link to comment
Share on other sites

dokładnie kolego jarzabek,trzeba właśnie zmienić pogląd ludzi że to jest hobby a nie sposób na zarabianie pieniędzy,to jest duża część naszego życia.Ja się ciesze z każdego wytartego fenisia a tyle co wydałęm na paliwo i sprzęt plus czas,mógłbym kupić tonę fenisi,ale właśnie trzeba zmienić postrzeganie ludzi nas jako bóg wie co znajdujących ludzi.
Link to comment
Share on other sites

A ja mam w nosie jak ktokolwiek postrzega to hobby, wiem jak powinien je postrzegać człowiek inteligentny, kto postrzega inaczej jest głupi i ograniczony.Mam też w nosie instytucje - nie chcą pomocy to bez łaski.Odwrócić się na pięcie i zniknąć no chyba, że ktoś lubi pchać się w tarapaty.
Link to comment
Share on other sites

to ze pare białych plam w archeologii by zniknęlo z ich mapy dzięki poszukiwaczom - byc moze prawda.
poszukiwacz osoba mobilna, wszedzie wlezie, moze dużo zobaczyć i przez przypadek wykopać.
wielu zgłasza, najczesciej ci skupieni w jakichś towarzystwach, ktore mają dobre stosunki z archeo i wkzetami.
chwała im za to, powód do radości.

wolny strzelec ma wyczesane na dzień dobry - zgłosi, yo ma już z górki - mniej więcej jak Saper.

ale gadanie, że ze gdyby kazdy z nas przekazal do odpowiednich instytucji informacje o swoich kolekcjach to mialoby to ogromny wplyw na ustalenie szczegolow naszej historii." jest nad wyraz mocno naciagane, wprowadzające innych w błąd i powodujące brak zaufania do środowiska.

bo kazdy poszukiwacz to złodziej, a jak złodziej to pijak i bandyta - czy jakoś tak, gdzieś na forum wyczytałem i cytuje, nie wiem czy zgodnie z oryginałem.

forum jest ogolnodostępne i inni czytające takie pierdoły wypowiadane w imieniu innych jak mogą zostać odebrane ?
Link to comment
Share on other sites

Kol. jarzabek nie nadinterpretuj tego co napisalem. Gdyby pewne instytucje dzialaby jak powinny to napewno byloby lepiej.

A to co kto robi ze znalezionymi rzeczami to jego sprawa. Ja osoboscie nic nie sprzedalem i nie mam zamiaru. Tyle w temacie.
Link to comment
Share on other sites

W kopaniu najlepsze jest samo kopanie. Kiedy mnie ktoś wkurzy, albo mam doła, wiem, że najlepiej odreaguję w plenerze (kopiąc i zakopując doła :)). Tak to już jest, że jeden zabiera babce rentę i idzie na nalewkę, drugi bierze wędkę i leci na ryby, a trzeci rozładowuje się przerzucając ziemię w palcach i przy okazji zwracając światłu dziennemu wiele pięknych, ukrytych skarbów". Zgadnijcie, który z wyżej wymienionych jest przestępcą? Ciul tam, że większość z nas zrobiła z domu pracownię konserwacji zabytków wszelkich. Dla pewnej grupy osób zawsze będziemy cwaniakami węszącymi łatwy zarobek, a nie pasjonatami.
Link to comment
Share on other sites

Zamiast się sprzeczać powininiśmy zawalić redakcję Ekspresu Reporterów mailami co by pokazać ze jest problem i nie jest to marginalna sprawa. Arecheolodzy już napewno napisali .
Wśród redaktorów jest gosciu którego specjalnością sa absurdy prawne. Powinien sie zająć
Link to comment
Share on other sites

Właśnie, może jakiś nowy reportaż się ukaże i ludzie z zewnątrz wreszcie zrozumieją, że jak ktoś idzie z wykrywką to nie złodziej tylko ma takie hobby, i nie wykopuje górki złota tylko najczęściej drobne przedmioty o bardzo niskiej lub wręcz żadnej wartości.
Link to comment
Share on other sites

Jakieś 3 miesiące temu musiałem się tłumaczyć Policjantom na polu,że cytuję-Proszę pana tu nie ma złota,to co robię to moje hobby,ja do tego interesu cały czas dokładam(paliwo,mapy,wykrywacze,stracony czas przy opracowaniu )Policjant dopiero mi uwierzył jak pokazałem mu boratynke i powiedziałem,że może sobie taką kupić na alle... za 1zł lub teraz razem ze mną wykopać na polu.
Jeden Policjant chociaż zrozumiał i życzył udanych poszukiwań
CHWAŁA MU ZA TO
Link to comment
Share on other sites

Piszmy skoro jest nas kilka dziesiąt tyś niech tylko co dziesiąty napisze to bedą mieli zawał.
Niech w pierwszej kolejności piszą pokrzywdzeni, skazani za boratynkę czy guzik zeby redaktor miał chwytliwą historię.

Nie ma się co łudzić Archeo już napisało i będą sie starać o całkowity zakaz posiadania wykrywek

ekspres.reporterow@tvp.pl
Link to comment
Share on other sites

Panowie ja się najbardziej tego boje że robiąc szum w zmianie przepisów dotyczących nas,ktoś z naszego szanownego rządu się w kurzy i wprowadzą całkowity zakaz używania detektorów lub zaostrzy tak prawo jak na Słowacji.Tak im może być najwygodniej i najszybciej. Pamiętajcie wszystko z umiarem oby nie wpaść z deszczu pod rynnę.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information