Skocz do zawartości
  • 0

Rogatywka


sadyba

Pytanie

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

widzisz morro, trollu jest taki zapis na forum gdyby twoje zwoje mozgowe nie potrafiły zrozumiec sensu, zacytuje :

Nie zapychamy Forum wypowiedziami typu "Masz rację - jeśli chcemy poprzeć czyjąś wypowiedź, staramy się ją rozwinąć, zaprezentować własne argumenty."

http://www.odkrywca.pl/uwaga-zanim-dodasz-post-na-forum-przeczytaj-to-,227091.html#227091

oraz:
Komentarze (...) całkowicie pozbawione sensu (w tym również "kasztanienie nic nie wnoszące do tematu) będą nagradzane kartką bez ostrzeżenia. Dział IDENTYFIKACJA to kompendium wiedzy a nie forum onet'u."

http://www.odkrywca.pl/regulamin-przeczytaj-przed-dodaniem-tematu-,654705.html#654705

mysle, ze koledze sadyba chodzi o kres z jakiego jest rogatywka, wiec twoje godne pożałowania kasztanienie nic nie wnioslo do tematu oprocz widocznych reakcji.

piszesz bzadety dla samego pisania i nabijania licznika.

moda prosze o poźniejsze usunięcie moich postów, ale wpienia mnie takia bezsensowna pomoc w ID jak ktoś guzik wie a się udziela nie wiadomo po co ?

Rogatywka polowa chyba tak." - no co to jest ?

ręce opadają na takich troli i kasztaniarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz sam coś dodam na marginesie - potem usunę wpis

morro1980, czy wiesz co pojawia się w stopce jak wysyłasz maila do innego użytkownika ?

przypomnę ci :

Wiadomość wysłana przez użytkownika serwisu odkrywca.pl
Jeśli jest to spam lub wiadomość niezgodna z regulaminem
powiadom o tym moderatorów serwisu."

więc zostałem poinformowany przez jednego z użytkowników serwisu, że naruszyłeś zasady, wysyłając obraźliwego maila ociekającego wulgaryzmami.

czy już znudziło ci się nasze Forum ?
chcesz się pożegnać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie abym kogoś obraził w prv. A jeśli nawet to chyba od tego jest właśnie prv, żeby można było tam pisać co ślina przyniesie na język. nie forum mi się nie znudziło. Wstawienie przeze mnie wiadomości w ww dziale nie miało na myśli obrażenie nikogo. Ale skoro kol jarząbek bawi sie w moda i oczekuje przeprosin. To ok. Przepraszam Pana Panie jarząbek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sadyba, kopę lat :-) !
Rogatywka wczesne LWP okolice lat `50 najpewniej...
daj fotkę od frontu, najlepiej na głowie albo na manekinie aby było widać dobrze jej gabaryty jak się ułoży..

Kolor sukna w II RP odpowiadałby wz. 19, a z tego w zasadzie szyto tylko rogatywki polowe wzoru starszego (zwane wz. 35), natomiast wz. 37 były szyte z sukna mundurowego wz. 36, które kolorystycznie nie odpowiada przedstawionemu przez Ciebie.
Płaszcze oraz czapki produkowane od końca lat `40 miały kolor zbliżony do wz. 19 z lekkim dodatkiem oliwkowozielonego..

Metalowa przesuwka i kolor oraz wygląd podszewki i szwów sugerują robotę powojenną..

Pokaż jeszcze bryłę na manekinie - przód, tył, boki, wierzch..

W.g. mnie jest to wczesne LWP..
Total pozdrawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie