Skocz do zawartości

Allegro - weryfikacja oryginalności vol. 7


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Podsyłam linkę do aukcji, widziałm ten hełm na starociach w Bytomiu gość chciał 8stówkek, jednak mam poważne wątpliwości co do oryginalności hełmu. Prosił bym o pomoc, gdyz potrzebuję opinii ludzi, którzy znają sie na temacie.
http://allegro.pl/polski-wrzesniowy-helm-i1994291865.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niestety nie jest to polski hełm. Po pierwsze mało jest ich zachowanych w tak idealnym stanie, czyli cena zbyt niska ... Po drugie skórzany ochraniacz na czoło w naszych był grubszy. Bardziej wygląda na francuza" lub elga". Radziłbym dokładnie go oglądnąć, brak zdjęcia z boku utrudnia identyfikacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tej za rany" o którą pytał 13wy, to na 99% jest oryginalna.
Miałem kiedyś identyczną ale była malowana, zgodnie z potoczną nazwą.Też miałem watpliwości, bo nie ma na nich odciśniętego nita z tyłu chełmu.Z tego co wiem, to tylko u Assmanna tego nita brakuje ale mogę się mylić.
Tak czy inaczej, ta moja została na zachodnich forach uznana za oryginał nieznanego producanta.
Ta z aukcji jest identyczna więc dla mnie wniosek jest jeden tzn, też oryginał.
Ciekaw jestem opinii innych odkrywców.Może ktoś ma więcej informacji na ten temat.
Pozdrawiam
Arbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszałem o wytwórni w Rochdale i z przyjemnością bym się czegoś dowiedział skoro mogłoby mi to pomóc w przyszłości w lepszej identyfikacji i pogłębieniu wiedzy, tak więc może Kolega Jurek S. by nas wszystkich uświadomił zamiast sarkazmami rzucać.

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srepsi(fajny nick)
Dobrze zorientowani wiedzą o co chodzi i jakie odznaki tłuką w Rochdale.Powiem Ci tylko że za rany to ich sztandarowa produkcja.No może jeszcze E.K Antona Schenkla z Wiednia.Oczywiście chodzi o kopie.NIE CHCE TU UCHODZIĆ ZA ZNAWCE FALSÓW bo nim nie jestem,ale troszeczke wiedzy dość przypadkowej mam.
Arbiter
bez urazy ale zachodnie fora nie umywają się pod względem wiedzy użytkowników od naszych.Oczywiście odnośnie replik.
W naszym kraju jest tyle syfu odznakowego,że siłą rzeczy jesteśmy najlepsi w rozszyfrowywaniu dziadostwa.


Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jureks, zdaje się, że ten dział to identyfikacja oryginałów z Allegro" a nie ludzi, czy ktoś jest ZNAWCĄ FALSÓW czy nie.Tak na marginesie, czy mozna być znawcą falsów?
Rozbawiłeś mnię tym określeniem.
Poczekaj aż ktoś zapyta o poradę w konkretnej sprawie to będziesz się mógł wykazać zgodnie z temat tego wątku.
Mam nadzieję, że nie schowasz głowy w piasek i będziesz nam służył swoją wiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie