Jump to content

Arbi1000

Forum members
 • Content Count

  801
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Tez mi sie tak wydaje, że to tylko kamień.
 2. Taki kamień został wykopany przy budowie kanalizacji. Na głębokości ok.1m. Jest wielkości głowy psa i waży ok 2kg. Znaleziony w Bliżynie koło Skarżyska.kam. Dodam, że pobliski Sołtyków znany jest z odkryć śladów prehistorycznych zwierząt. Wyglądem, do złudzenia przypomina łeb jakiegoś zwierzęcia.
 3. Ma ktoś może odcinek sprzed tygodnia tzn. z 21-go listopada?
 4. Wtrącę swoje pięć groszy. Zawsze robię fotki monet na zacienionym parapecie. Światła i tak jest dość, a rysunek nie jest bardzo jaskrawy. Zwykle ustawiam pieniążek na łusce żeby uzyskać rozmyte tło. Nawet tutaj widać,że z białego papieru zrobił się jakiś jarzębiaty. To tyle. Chętnie zapoznam się z innymi metodami. Pozdrawiam Arbi
 5. Popieram przedmówcę. Też miałem różne plany i koncepcje. Od kiedy kupiłem Garmina Vistę, rzadko zaglądam do tego wątku na forum, bo mam to czego potrzebowałem.
 6. Czyli co by nie robił to Vista pozostanie niemową, jeśli dobrze zrozumiałem.O to właśnie mi chodziło gdy pytałem. Asus też nie ma wielkiego wyświetlacza, ale ja w zasadzie słucham komunikatów z Automapy i to mi wystarcza. Myślałem, że w Viście też się da tę opcję uzyskać. Problem mam więc rozwiązany.Do samochodu Asus, do lasu Vista. Jeszcze komórka (bo asus za wielki)... chyba muszę kupić plecak. Tak przy okazji, ostatnio zainstalowałem inne głosy do AM 5.3. Polecam pijaka, szczególnie fajne powitanie. Nie wiem czy to było w poprzednich wersjach automapy bo ja teraz dopiero się z tym spotkałem.
 7. Teraz mam pytanie z innej beczki. Kupiłem Vistę a wcześniej, bo chyba w październiku, Asusa P750. Czy Vistę można wykorzystać do nawigacji w samochodzie? Z grubsza rzecz biorąc jest to oczywiste ale chodzi mi o jakość. W Asusie mam Automapę 5.3 i chodzi rewelacyjnie. Czy jak do Garminka załaduję GPMapę to efekt będzie podobny? Jest tam nawigacja głosowa czy tylko pojedyncze sygnały? Może ktoś testował Vistę w tym względzie? A może jest jakiś inny program do tego celu pod Garmina? Wówczas sprzedałbym Asusa, bo po co mi dwie nawigacje. Na telefon też jest trochę za duży, no i może komuś innemu przyda się bardziej.
 8. Nie jest tak źle.Na geoportalu2 można uzyskać lepsze zbliżenia.Sam to wypróbowałem wczytując pewien obiekt ze zdjęcia (jego parametry geogr.) i załadowałem do Garmina no i bez pudła ustrojstwo doprowadziło mnię do tego obiektu. Nie będę wykorzystywał tego sprzętu do pomiaru działek, więc mi w zupełności wystarcza. Jeśli chodzi o Google, to nie ma dokładnych zdjęć moich terenów.
 9. Jak już pisałem wcześniej, pod tym adresem podanym przez kol. LSW (ten sam co na gpsmaniaku) nie można uzyskać GeoTIFF. Próbowałem wielokrotnie i nic. Co do kwestii, po co mi taki plik, otóż jest to skalibrowane zdjęcie terenu które podkładasz w GPSMapEdit i możesz sobie na tej podstawie zrobić mapę. Ja wykorzystyję zdjęcia z geoportalu ale tam brak jest opcji zapisu tych zdjęć.Odczytuję więc parametry interesującego mnie obiektu i przenoszę na mapę.Łatwiej by było mieć to jako podkładkę i tylko przerysować.
 10. Sam nie wiem jak mam odpowiedzieć. Tu nie ma starych i nowych map. Możesz kupić mapę TOPO lub zainstalować darmową albo też samemu zrobić mapkę. Nie myl (co wielokrotnie sam robiłem) map papierowych" z mapami do Garmina.
 11. Właśnie testuję swoją Vistę nówkę,i jestem pod wrażeniem. Widzę, że w kilku kwestiach (odnośnie map) myliłem się. Teraz mam zupełnie inne spojżenie na temat w/w sprzętu i możliwości wykorzystania map.No cóż, każdy uczy się na swoich błędach.Widzę, że moje działania szły w złym kierunku.Nie uważam jednak tych działań za stracony czas, bo gdy coś nie wychodzi, drążysz temat jeszcze bardziej i poznajesz nowe zjawiska ktore niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. To taka refleksja. Zrobiłem parę różnych mapek, sprawdziłem ich działanie i póki co jest OK. Może ktoś wie gdzie można zdobyć pliki GeoTIFF aby móc je wykorzystać do zrobienia mapki? Te źródła które są podane na GPS maniaku niestety nie funkcjonują a myślę, że to idealne rozwiązanie żeby zrobić szczegółową mapkę niewielkiego obszaru.
 12. Też jestem odwiecznym fanem Jacka Kaczmarskiego bo to on był wówczas (w czasie moich lat studenckich) bardem który nie dość, że fajnie śpiewał,to wiedział o czym śpiewa i po co to robi.Jeśli ktoś z Was na początku lat 80-tych wchodził właśnie w świat dorosłych to wie o co mi chodzi. Została mi cała sterta wszelakich jego nagrań (z różnych koncertów ) i często do nich wracam.
 13. Dzięki woytas. Ja jednak muślę o ingerencji w samą mapę. Żeby uniknąć uwag typu: prawa autorskie do mapy itp., ja wychodzę z założenia,że jeśli jest ona moja to mogę zrobić z nią co chcę.Jeśli ją uszkodzę to wyrzucę do kosza i po bólu.Są przecież aktualizacje mapy, więc musi istnieć narzędzie aby w niej coś zmieniać. Myślę, że teraz wyraziłem się jasno.
×
×
 • Create New...

Important Information