Skocz do zawartości

Bagnet


bogdan76

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za radę, gdyż myślałem próbować-popełniać błędy a przy starych rzeczach stracić bezpowrotnie. Wiem też, że nie ma on wartości materialnej, ale w szkole sprawdzi się doskonale do zainteresowania dzieciaków a o to mi chodzi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, nie wiem dlaczego tak nie lubisz tego piaskowania? :) Sprawdziłem tą metodę wielokrotnie, moim zdaniem świetnie sie nadaje do takich wykopow, ktore nie maja juz fabrycznej powierzchni, czy farby. Jest gwarancja doczyszczenia całkowitego, nawet w zakamarkach, czy w głębokich wżerach. Pozatym można regulować ciśnienie jak i szerokość dyszy, a przede wszystkim drobnoziarnistość piasku. Od sporych az po bardzo drobne w zaleznosci jak gruba jest warstwa rdzy. Niemniej zgadzam sie ze dla poczatkujacych lepiej elektroliza bądź autoliza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to sie zgadza, ale to tak jak mowilem - widocznie za duze cisnienie i za gruby piasek i dlatego powstały zniszczenia. Wszystko zalezy od doswiadczenia operatora i od sprzetu.

A tak swoja droga, kol. Bogdan skoro bagnet ma sluzyc jako pomoc szkolna, dobrze byloby znac jego historie. Czy wiesz jaki masz bagnet? Ja tylko krotko go opisze, to niemiecki bagnet z I wojn światoowej, tzw.lisc". BYł produkowany w latach 1905-1918 i pasował do karabinu mauser 98. Po I wojnie te bagnety były uzywane takze w innych państwach niż Niemcy - m.in. w Polsce, a nawet Czechosłowacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu się nie stanie,gorzej już być nie może:) Jeśli jednak się obawiasz to podgrzewaj palnikiem itp - będziesz mógł kontrolować proces.
Co prawda metal ulegnie rozhartowaniu,ale nie ma to żadnego znaczenia w tym wypadku.Wypalona rdza łatwo zejdzie bez ubytków dla zdrowego metalu.

Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie