Skocz do zawartości

1 wrzesnia to juz 72 lata mineły


Cpt.Nemo

Rekomendowane odpowiedzi

eastlegion dawniej ostlegion"- (strasznie przygłupi nick wybrałeś) Ciężkie bo ciężkie to twoje myślenie ale faktycznie, muszę przyznać, że jest... Zamiast wykazywać się w polityce, zawsze możesz w w historii i identyfikacji... Czego sobie i forumowiczom życzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIS1939 co do linku z grobami to sam będąc do niedawna na studiach jeździłem na cmentarz w centrum Torunia sprzątać groby żołnierzy, lotników itp. Wkurza mnie to, że w wielu miejscach w Polsce groby obrońców kraju są zaniedbane. Jeśli chodzi o chodzenie z wykrywaczem, to mimo oficjalnego prawnego zakazu popieram to, lepiej żeby ktoś miał te przedmioty w domu niż, żeby zgniło w ziemi . Co do flagi, chodzi mi o umiłowanie ojczyzny i jej historii, a nie obecny wstyd i uznawanie siebie za obywatela świata. Nie ma wychowania w patriotyzmie, dzieciakom bardziej imponują czarni z łańcuchami na szyi ujający się" na Brooklynie niż historia i patriotyzm . Pamiętam ze jak byłem w podstawówce jeździliśmy sprzątać groby żołnierzy, obecnie tego nie ma, ze względu na opory rodziców i teksty: Ja im nie kazałem ginąć więc czemu moje dziecko ma im sprzątać"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko brak szacunku do naszych narodowych bohaterów ale i do historycznych pomnikow , przykladem jest nasz bofors z obrony Starachowic w 1939 i walajaca sie pod nim butelka po winie...brak slow , wokol walalo sie pelno smieci butelki i kapsle powtykane w dzialo az cholera czlowieka bierze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był asz" Bofors 40mm,to już dawno by go rozkręcili i sprzedali na alledrogo.
Jest to radziecka armata przeciwlotnicza 37mm wz.1939(61-K)
Na przeciwko pomnika jest stacja benzynowa,co czyni go mocno atrakcyjnym i mało przypałowym" miejscem dla miejscowej żulerni w godzinach wieczorno-nocnych.Taka karma:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martian (że niby z marsa?), wyluzuj nieco.
Spinasz się, spinasz i nic z tego nie wynika.
Wykazuję się tam, gdzie mam ochotę, a nie tam gdzie wykazywać się wypada.
Póki co nikt nie ma monopolu na politykę, która w Twoim wydaniu to istne curiosum... Czego sobie i forumowiczom współczuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedziałem wczoraj i oglądałem tv i coś mnie uderzyło jak była rocznica wybuchu wojny to polskie kanały tv konkretnie nic nie dały do oglądania,lecz zamach 11 września to już miałem wrażenie że w warszawie się wydarzył, co kanał to relacja i informacja no i jakieś filmy też były. Ciekawe jak przemilczą 17 września pewnie nawet wzmianki w tv nie będzie paranoja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A de meritum, doloze ze 2RP ktora budowali moi dziadkowie, ze wszystkimi wadami, rokowala wielkie nadzieje. Niech swiadczy temu to ze gros spoleczenstwa stanela stanowczo do walki o Nia bez wzgledu na stan posiadania, narodowosc czy poglady polityczne. Czesc ich pamieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKMS - oczywiscie to prawda do pewnego stopnia ale mialy miejsce i maja codziennie miejsce wydarzenia rownie lub czesto bardziej tragiczne i wstrzasajace i jakos przechodza one bez komentarza prasy miedzynarodowej.

Dla porownania AIDS dopiero stala sie choroba znana, z calym medialnym cyrkiem z tym zwiazanym, dopiero gdy zaczela dotyczyc Amerykanow. Przez poprzednie 10 lat zabila miliony ludzi w Afryce prawie bez zadnego echa w prasie swiatowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie