Skocz do zawartości

I Wojna Światowa w książce


jacek1962

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem utworzyć osobny wątek poświęcony nowością książkowym dotyczącym tego okresu czasu.
Będą w nim książki poświecone wszystkim dziedzinom.
Gdyby któryś z Moderatorów chciał prosiłbym o przeniesienie tych książek tutaj które dotyczą tej tematyki.
Od teraz wątek Panzer-Tracts będzie poświecony wyłącznie II WŚ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 148 poświęcony samolotowi jak na okładce.
Samolot treningowy poprzednik DH-2.
32strony 70ok zdjęć wszystkie z epoki z tego ok 40-tu samoloty całe ,ok 30 tu wypadki.
6 stron planów wskali1:72i1:48
3sylwetki kolorowe z tyłu okładki
Wszystko na dobrym poziomie tego wydawnictwa.
Co następne wg zapowiedzi wydawnictwa w pażdzierniku ukarze się Rumpler CIV at War,a w grudniu pierwsza część Albatrosa DV/DVa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to książka nowa,została wydana w 1995r.
Poświęcona jest historii 56 Dywizjonu RFC/RAF
446 stron setki zdjęć samolotów i lotników.
Historia, miesiąc za miesiącem,kolorowe sylwetki samolotów,
plany samolotów SE-5 i SE-5A.
Znalazłem na necie recenzję tej książki,,najlepiej napisana historia jednostki lotniczej z jaką się spotkałem.
Chciałem to samo napisać. Najlepiej napisana....
Miłośnikom lotnictwa myśliwskiego polecam.
Książkę tą wydało wydawnictwo Flying Machines Press

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie jest to nowa książka wyszła 5 lat temu poświęcona jest,walkom brytyjskich dywizjonów myśliwskich/ale tylko jednomiejscowym/na froncie zachodnim.
Autor kupił mnie swoją poprzednią pozycją.
I tą mnie nie zawiódł.
O książce 366 stron,książka drukowana na normalnym papierze,zdjęć kilkaset na fotograficznym papierze,przez co podobna do naszych komunistycznych pozycji.
Zdjęcia dla mnie w większości znane/ głównie pochodzenia niemieckiego/
Trzeba pamiętać że posiadanie aparatu fotograficznego było zabronione,tak jak i pisanie dzienników osobistych.
Na całe szczęście dla nas te dzienniki były prowadzone i dziś są nieocenionym żródłem informacji.
Książka ta poświęcona jest pilotom.
Jeśli ktoś szuka informacji na temat historii konstrukcji tu ich nie znajdzie.
Wady ? jest jedna niekonsekwencja autor pisze nazwy jednych dywizjonów słowami a innych cyframi.
Druga o Albatrosie III pisze Albatri w innym miejscu Albatros III.
Pozycja dla koneserów lotnictwa brytyjskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie książki dotyczące Wielkiej Wojny, nie chodzi mi o 'suche fakty' ale o książki ukazujące życie okopowe i realia 1 wojny 'od środka'.Najlepiej wspomnienia samego autora tak jak to zostało ukazane w 'Na zachodzie bez zmian'.Interesuje mnie głównie front wschodni.Proszę o podanie autorów i tytułów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Autor też opisuje wojnę chemiczną. Godny polecenia jest zawarty materiał zdjęciowy pochodzący z prywatnych kolekcji, rzadkość w Polsce bo spora częsc publikacji nawet fachowych ma przypadkowy dobór fotografii I wojennych. Tutaj jest to pięknie opisane nawet z lokalizacją gdzie to zdjęcie zostało zrobione! Na okładce widać instalacje butli gazowych pod Bolimowem, takich zdjęć chyba nie ma nawet spod Ypres!
Polecam pasjonatom, historykom, poszukiwaczom, rekonstruktorom.
Do nabycia w księgarni odkrywcy
http://www.odk.pl/ataki-gazowe-w-bitwie-pozycyjnej-9-armii-niemieckiej-nad-rawka-i-bzura-1914-1915,13631.html a także w historytonie i na portalach aukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazał się 149 numer Windsock Datafile poświęcony niemieckiemu samolotowi Rumpler C.IV.
Co w środku:
98 zdjęć i rysunków samolotów w służbie
7 malowań na trzech stronach okładki
9 stron rysunków w różnych skalach 1:72,1:48 ale niektóre elementy w skali 1:24
21 zdjęć egzemplarza muzealnego w Berlinie i dwa zdjęcia silnika z Krakowa /kolorowe/
Typowa pozycja tego wydawcy, bardzo dobry poziom poligrafii oraz merytoryczna treść.
Warta polecenia.
pozycja w j.angielskim oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ukazał się zeszyt nr 150 poświęcony Austro-Wgierskiemu samolotowi Phonix C.I
Co w środku 94 zdjęcia czarnobiałe 6 zdjęć kolorowych w tym dwa fabrycznego modelu trzeciego prototypu,oraz 4 zdjęcia przedstawiające fragmenty / śmigło,karabin/ samolotu.
6 stron rysunków w skali 1:72 i 1:48.
trzy kolorowe sylwetki /boczne/
Samolot używany gł przez Szwecję/po wojnie/ a także Czechosłowację,Węgierską Republikę Rad i SHS czyli Jugosławię./oprócz lotnictwa A-W/
Dla miłośników lotnictwa -wielkiej wojny -polecam.
Wg zapowiedzi wydawcy w lutym ma się ukazać nr 151 zawierający I cz Albatrosa DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Naval Weapons of World War One,, w podtytule działa,torpedy,miny i broń do zwalczania okrętów podwodnych
wszystkich państw.I najważniejsza rzecz to jest ilustrowany
spis.
Z tym że nie wszystkie modele uzbrojenia mają swoje zdjęcia.
To jest po prostu katalog wszystkich rodzajów uzbrojenia zamontowanych na okrętach.
Główne kalibry zazwyczj są pokazane w formie przekroju wieży artyleryjskiej.
Znajdziecie tu koncepcje rozwoju oraz nazwy klas okrętów na których zostały zamontowane.
Jest to książka dla miłośników historii uzbrojenia,dla miłośników całych okrętów mam złą wiadomość to nie jest książka dla Was.
Tytuł ściśle określa treść.
Oczywiście prawie nic nie ma o użyciu ,miłośnicy działań bojowych także będą srodze zawiedzeni,
Dla Talibów artylerii to biblia a dla reszty jak zwykle jeśli Wasza wola i wolna gotówka to czemu nie.
Pan Norman Friedman jest autorem szeregu książek o tematyce morskiej,jego publikacje cenię za rzetelność i uczciwość wobec czytelnika.
Jeśli przeczytacie tytuł książki to tam jest dokładnie to co w tytule i nic więcej.
Książkę wydało wydawnictwo Seaforth Publishing z UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta okładka WD 150 jest mdła bo ten samolot leci w chmurach,
to namalował Danilo Renzulli.
Kolorowe sylwetki z tyłu Ronny Bar./znacznie lepsze/
Jest to jedna z najgorszych okładek,bo wg mnie na okładce powinien być widok z boku tego samolotu.
Ale środek jest bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

A jeśli jesteśmy przy książkach z amazona to:

Imperial Russian Field Uniforms and Equipment 1907-1917

coś dla miłośników carskich gratów, przyjemna do oglądania ale niestety bardzo droga.

http://www.amazon.com/Imperial-Russian-Uniforms-Equipment-1907-1917/dp/0764335227/ref=pd_sim_b_27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Wam pisałem do Schiffera trzeba podchodzić jak pies do jeża.To są publikacje bardzo wysokiego ryzyka ,dlatego że pisane w większości przez amatorów .
Ryzykujecie kasę i to nie małą.Ja przeglądałem ich publikacje poświęcone mundurom niemieckim i napisze prawdę bardziej podobają mi się wydawnictwa francuskie.
Ale....ja się na tym nie znam.
Ja je kupuję jak nie mam wyjścia i na 100% nigdy nie jestem zadowolony/są płytkie/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ukazał się nr 151 czyli pierwsza część Albatrosa V.
Ilustrował Ronny Bar jedna sylwetka w 3-ech rzutach 6 bocznych
40 zdjęć reprodukcji z Nowej Zelandii około 90 zdjęć czarno-białych w większości dla mnie znanych/ale ja zbieram to wydawnictwo 6 stron planów w skali 1:32,1:72i 1: 48.
Bez zarzutu.
Zdjęcia jakieś blade może zabezpieczone przed kopiowaniem
dam mu 4/5.
Dla mniej zainteresowanych polecam coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ukzała się druga część Windsock Datafile D.V/DVa.
Zawartość taka sama tylko poświęcona DVa.
Czarno-białe zdjęcia operacyjne.Kolorowe reprodukcji doskonałe rysunki.
Kolorowe sylwetki 6 plus jedna w czterech rzutach.
Gorąco polecam miłośnikom lotnictwa I WŚ.
Następny ma być Vickers FB.19 ,,Bullet,,w czerwcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

,,Le corps de batalie de la Marine allemande,, Tome I /1887-1918/ autor Phillipe Carrese Wydawca Lela Press.
Język francuski,oczywiście.
Jest to pierwsza część historii głównych okrętów Cesarskiej floty Niemiec.
Rozpoczyna się flotą pruską od klasy ,,Brandenburg,,kończy się niezrealizowanymi projektami.
Obejmuje predrednoty,drednoty,krążowniki bojowe,krążowniki pancerno pokładowe i to na 160 stronach.
Każdy opis ma od dwóch do kilkunastu stron.Uzupełniają go proste planiki,ale niektóre typy są znacznie lepiej narysowane a typ Bayern/Baden zawiera fotokopię przekrojów wszystkich pokładów.
Zdjęcia-jest ich dużo ponad 400 i dla mnie większość nie znana.
Od strony 162 do 168 są sylwetki barwne po jednej każdej klasy ale tylko z boku
A następnie są kolorowe mapy wszystkich wiekszych bitew morskich w których brały udział te okręty.
Bitwa Jutlandzka to 12 map-stan na określone godziny.
W sumie kilkadziesiąt map.
I zdjęcia które są wg największą wartością tej książki.
Ocena-jest jak zwykle subiektywna ale ja jej dam 5/5 gwiazdek.Za mapy i zdjęcia.Rysunki poszczególnych okrętów można znależć w innych pozycjach.Ze zdjęciami na przyzwoitym poziomie jest gorzej.
II Tom jest poświęcony od końca I wojny do 1945.Czy go kupię ,nie.
Zdjęć z tego okresu mam b dużo.Kilkanaście nowych niewiele zmieni.
Z I Tomu jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
ja czasem kupuje Schiffera - to prawde , ze jedne sa merytorycznie slabe a inne bardzo dobre - jesli chodzi o te pieknie ilustrowane spelniajace role leksykonow kolekcjonerskich , pomagajacych w identyfikacji wielu elementow wyposarzenia indywidualnego , broni , odznaczen , umundurowania - to mimo iz tworzone przez amatorow ,lecz czesto bardzo doswiadczonych , dyponujacych niejednokrotnie bardzo powaznymi kolekcjami , podpierajacymi sie bardzo materialem zrodlowym , korespondujacymi ze znanymi swiatowymi autorytetami w danej dziedzinie .
Osobiscie jako zbieracz / kolekcjoner imperialnych militariow bardzo sobie cenie ksiazki z Verlag Militria " - sa drogie , ale warte tych pieniedzy ... z lekkim bolem , ale co jakis czas dokupuje kolejne tytuly - i szczerze polecam ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Pojawiło się kilka nowych pozycji wydanych przez Napoleona V:
- Studia nad kawalerią w Wielkiej Wojnie t.1,2- praca zbiorowa
- Kawaleria w Wielkiej Wojnie - T. Machalski
- Studia nad Wielką Wojną t.1- praca zbiorowa
W rękach nie miałem, więc ktoś musiałby zmacać czy zawartość jest równie ciekawa co spis treści. Ceny ok. 50 pln.
http://odk.pl/i-wojna-swiatowa/10157-1.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie