Skocz do zawartości

Sprawcy klęski wrześniowej przed sądem historii


Korowiow

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawcami kleski wrzesniowej byli Hitler, Stalin i ich partie polityczne. Z pierwszym historia sie juz raczej do bolu (i slusznie) rozliczyla, z drugim niestety tylko czesciowo. Ale zapewne nie o to chodzi w tym dziele. Jezeli sie myle to bede zbudowany!

Wybacz Korowiow, na pewno nie o to ci chodzi ale nie moglem sie powstrzymac :( .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan obrony kraju nie był wcale taki zły, wyposażenie i wyszkolenie wojska nie było tragiczne, cała kampania została przesądzona rok wcześniej gdy dokonano zajęcia Czechosłowacji, zmieniła się linia przyszłego frontu /wydłużyła znacznie w porównaniu z tym co zostało przewidziane/ Przypomnę tylko że to atakujący wybiera miejsce, czas i formę ataku, przy tak znacznym wydłużeniu granicy obrona praktycznie został pozbawiona skutecznego sposobu obrony. Żaden kraj nie da rady walczyć w okrążeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian Ty musisz być kobietą , bo ja nie wierzę aby męższczyzna tak się zachowywał.
Kolega zadał rozsądne pytanie bo widocznie ufa że ktoś tą książkę z nas przeczytał,a szanuje swoją kasę na tylko wartościowe książki.
I chyba niestety dozna srogiego zawodu.
Martian nie nabijaj metrów tego wątku to niczemu nie służy-
to jest moje zdanie a zrobisz co zechcesz.
Z mojej strony zachęcam niedługo do zaglądnięcia do mojej tfórczości znajdziecie omówienie Spielberger German Armor and Military Vehicle Series: Bk. 2: Panzerkampwagen IV and Its Variants 1935-1945
Jest tylko jedno ale ta książka zaginęła i w tej chwili Amazon wraz z firmą dostarczającą szukają ją u jednego z moich sąsiadów/pewnie też miłośnik broni pancernej.
Oraz Sturmartillerie: 1 (French Language Edition)
by Didier Laugier i Sturmartillerie Volume II: 2 (French Language Edition)
by Didier Laugier
Te książki powinny być u mnie pod koniec tygodnia jak zwykle napiszę Wam co jest w środku i moją ocenę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek... Muszę zgodzić się z korowiowem, on nie tylko nie doznał zawodu a wręcz liczył na podobne wypowiedzi, gdyż od początku jego bytności na forum zamieszcza materiały prowokatorskie, siejące ferment wśród użytkowników. Materiały te to zazwyczaj przeklejki z gazet o zerowej wartości historycznej i merytorycznej mające na celu jedynie dezawuowanie polskich dokonań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian zobacz że w zdaniu -Nie, chodzi o to co zawiera książka i czy warto ja nabyć :)" po słowie NIE" jest wyraźnie PRZECINEK! co zmienia sens zdania, ty natomiast zrozumiałeś to zdanie jako jeden ciąg czyli ie chodzi o to co zawiera książka..." czyli zrozumiałeś to jakby autorowi wisiało co czyta byleby książkę nabyć, a autor wyraźnie pyta o wartość merytoryczną książki. Czytaj wyraźnie i dostrzegaj znaki interpunkcyjne bo one zmieniają sens zdania jak widzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martianie niech wkleja niech pisze przez to zmusza innych do wysiłku,,intelektualnego,,
A teraz serio książki są drogie a w Polsce wyjątkowo drogie w stosunku do zarobków.
Niestety nie prezentują zbyt wysokiego poziomu naukowego,
dlatego że to są najczęściej tłumaczenia najtańszej zachodniej literatury.
My powinniśmy się przed tym bronić jak? to proste jak kolega
Korowiow .
Ja zbieram literaturę i pomimo doświadzenia wieloletniego daję się czasem nabrać.
Ale to co Wam piszę to moje zdanie Wy posłuchacie lub nie.
Wasza kasa wasz problem.
Dwa tomy artylerii szturmowej idą jak dojdą to je tu znajdziecie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie