Skocz do zawartości

Red Tails (2012)


Kaczor82

Rekomendowane odpowiedzi

Film o 332 Grupie Myśliwskiej składającej się z samych afroamerykanów, znanej jako Tuskegee Airmen" Film zapewne będzie poorawny politycznie ale efektownych walk powietrznych nigdy za wiele. Za efekty specjalne odpowiadają goście od Gwiezdnych wojen". Zwiastun:

http://www.youtube.com/watch?v=BpA6TC0T_Lw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kin trafi na 99% skoro to produkcja Lucasa :)
Pamiętam jak dwa lata temu dochodziły mnie głosy odnośnie tego filmu i myślałem że projekt umrze śmiercią naturalną a tu taka niespodzianka.
Film ten to nic jak powtórka z rozrywki z o wiele większym rozmachem:
http://www.odkrywca.pl/1995-tuskegee-airmen,691580.html#691580
Pozdrawiam Kurt.
PS. Dla dociekliwych nie da się ukryć że w filmie z 1995 i 2012 pojawi się wielu tych samych aktorów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Piotr na to nam przyjdzie jeszcze poczekać i to nie wiadomo jak długoooooooooooooooo
tak dla rozluźnienia pomijam fakt że do klipu wykorzystano kawałki filmu z 2001 Ciemnoniebieski świat(Tmavomodrý svět)
Nawet Czesi potrafią :)
http://www.youtube.com/watch?v=PJKC6DQnBzc&feature=related

a co tam trailerek dla przypomnienia
http://www.youtube.com/watch?v=-2-tNNn7j9o
Pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Jak napisałem na youtubie - żeby dywizjon 303 był tak zrobiony. Tematyka jest niemal bliźniacza. Nasi tak jak ich czarni byli gnojeni przez Brytoli, aż tamci sie przekonali jaką mieli wartość. Tu było identycznie. Podobno Tuskagee (wiem, że trudno w to uwierzyć, ale nazwa nie pochodzi od naszego premiera) Airmen w trakcie eskortowania nie stracili ani jednego bombowca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dywizjon 303 był tak zrobiony"

Lepiej żeby nie był tak robiony, bo niestety ten film zapowiada się na bardzo efektowna kichę. Ktoś postanowił zrobić odgrzewanego kotleta, który nie dość, że nie zdążył jeszcze dobrze ostygnąć (od 1995 roku) to w dodatku tym razem może się okazać niestrawny.

A najlepiej by było jakby Dywizjonu 303" nikt nie ekranizował, bo o lotnikach PSP można zrobić z pewnością coś lepszego niż ekranizacja historyjek pisanych ku pokrzepieniu serc" ale mających raczej niewiele wspólnego z rzeczywistością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo_sek
Wedlug wikipedii podobno jednak pare eskortowanych bombowcow stracili:

http://pl.wikipedia.org/wiki/332_Grupa_My%C5%9Bliwska

...Według ugruntowanych po wojnie poglądów piloci 332 Grupy nigdy nie dopuścili do zestrzelenia przez samoloty niemieckie ani jednego spośród osłanianych przez nich bombowców; niektóre jednak relacje wskazują, że przekonanie to nie jest ścisłe i że w rzeczywistości Niemcom udało się zestrzelić w czasie tych misji dwadzieścia pięć bombowców..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę na wesoło

No ależ oczywiście przecież jak by to miało wyglądać że niby czarni są lepsi nie wystarczyło że Letnie Igrzyska Olimpijskie 1936 których Bohaterem zawodów lekkoatletycznych był czarnoskóry Amerykanin Jesse Owens, zdobywca 3 złotych medali w konkurencjach indywidualnych – bieg na 100 i 200 m oraz skok w dal – i pierwszego miejsca w sztafecie 4x100 m.
Adolf mu ręki nie podał :)
To i jak do niego doszło że czarni nie dość że biegają to i latają, mimowolnie zmarszczył brew zaczesał włos i rozkazał strącić parę bombowców ot cała historia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, ze pociski do 2cm FlaKa miały zapalniki czasowe/zbliżeniowe, obsługa działek też mocno symboliczna :)

Jak to jest, ze samolot leci poziomo i jednocześnie trafia w pociąg znajdujący się tuż pod nim?

Latająca lokomotywa i wagony :)

zerywana efektownymi niczym "Gwiezdne wojny scenami walk"

jak na to patrzę, to X-Wingi i imperialne niszczyciele wydaja mi się bardziej realistyczne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trooper - Wiesz dlaczego Amerykanie CHCĄ ginąć za Amerykę na całym świecie. BO ROBIĄ TKLIWE HISTORYJKI. Dlatego też w Polsce większość ma gdzieś historię, bo jedyne co mogą czytać to opublikowane prace naukowe, bez wyrazu i duszy, dla akademików, którzy nota bene również ich nie czytają. Ty mówisz o stworzeniu DOKUMENTU. Ja mówię o nakręceniu FILMU od którego będą ci po plecach chodzić ciarki, łzy płynąć po policzkach i wyjdziesz z kina z poczuciem DUMY, że jesteś Polakiem. Takiego filmu historycznego w polskim wydaniu jeszcze nie widziałem.

Roj niestety raczej nie powstanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się niezła... holiłudzka kiszka. Brakuje tylko hiphopowych kawałków :)

Nie chcę krakać, ale jak tak dalej pójdzie to dowiemy się, że i bitwę o Anglię czarni wygrali.
I znowu niemieccy lotnicy to banda amatorów i nierozgarniętych tchórzy :)

Teraz to modne i jedyne słuszne... i spróbuj polemizować! Zjedzą Cię żywcem!

Ale zdjęcia pierwsza klasa... to fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trooper podpisuję się wszystkimi czterema łapami pod Twoim tekstem. A rzadko mi się zdarza żebym się z kimś zgadzał bez minimalnej chociaż polemiki ;)

Jeśli chodzi o filmy wymienione na końcu... nie rób sobie złudzeń. To se ne vrati :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trooper - chciałem tylko powiedzieć, że Fiedler zjechał Bitwę o Anglię za pokazanie tam Polaków jako niesfornych niedouczonych obcokrajowych prostaków. Nie ma tam słowa o tym, że była to jednostka mogąca się pochwalić największą ilością zestrzeleń przy połowie strat najlepszego dywizjonu brytyjskiego.

Ja nie chcę tworzyć mitów, bo na temat Dywizjonu po prostu nie trzeba. Podałem w innym wątku również tytuł, który posłużył by lepiej za bazę - Sprawa Honoru (A Question of Honor/For your Freedom and Ours).

Mi chodziło o to, że film trzeba umieć zrobić, szczególnie wojenny. Nie chcę Pearl Harbor a Red Tails na taki nie wygląda. Ale chcę film napakowany efektami specjalnymi, dynamiczny, z wartką akcją - czyli taki, którego polskie kino nie jest w stanie zrobić. Niestety.

Bitwa o Midway to tani bubel wypełniony archiwalnymi zdjęciami (bo taniej) i tanimi ujęciami kokpitów w studio. Bitwa o Anglię była monumentalna na lata 60te. Teraz dzieciaki to oglądają i się śmieją. Nawet smug nie widać przy strzelaniu, nie ma w nim dynamiki walk powietrznych i ani razu nie pada nawet nazwa Dywizjon 303. A ponieważ Dywizjon 303 był w mojej ocenie jednostką, która przysporzyła nam najwięcej chwały w czasie wojny, zasługuje na monumentalne dzieło godne naszych czasów. To, że Czesi potrafili o swoim jednym dywizjonie zrobić film 10 lat temu mówi samo za siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Obejrzałem, zona padła z nudów, ja dociągnąłem ale jest to gniot, niestety!
Efekty są, ale nalot na lotnisko w cztery myśliwce, które rozwalają na ziemi 63, bez strat własnych, to robienie z ludzi idiotów. Mustangi hurtowo strącają Me 262, akcja rwana jak w bitwie warszawskiej 1920. Jednym słowem ZAWÓD! Musze zwrócić honor wszystkim tym, którzy przewidzieli taki obrót sprawy co niniejszym czynię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie