Skocz do zawartości

Czterej Pancerni i Pies w 3D


MOLA

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda,że taki komunistyczny,propagandowy gniot stanie się bazą do kolejnej wersji w wolnej" wywalczonej ojczyznie.Czyżby brakowało pomysłów?Mało mieliśmy pięknie zapisanych kart historii?
Już kiedyś pisałem.Chciałbym się doczekać filmu nie o nowym Westerplatte,tylko Mokrej,Wiznie,Bzurze a nie o tym co już widziałem.Czyli tylko piniendze, i sprawdzony grunt daje naszym owym" reżyseurom pole do popisu.
Przykre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że taki komunistyczny,propagandowy gniot stanie się bazą do kolejnej wersji w wolnej" wywalczonej ojczyznie.Czyżby brakowało pomysłów?
Dzieci z całym szacunkiem dla Ciebie powiedz nam tu wszystkim jak o tą wolną" Ojczyznę (Ojczyzna powinna być pisana z dużej litery i bez błędu) walczyłeś.I czemu masz coś przeciw Marusi i Grzesiowi(synowi kominiarza z pod Sandomierza)?
A może nie lubisz Sandomierza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kicerb,postanowiłeś mnie zacytować.Proszę uprzejmie.
Drapnij o swoich zasługach,a ja opowiem Ci o moich,Z racji zachowania zasług do wieku i odwrotnie.Ja siedziałem,nie długo miesiąc za ultki,A TY ile masz lat?
Pisz na @ nie będę Ci nabijał postów.Podyskutujemy teraz na poważnie.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się Przepraszam ze uraziłem.Znaczy się Kombatant (a może pOseł)?
Nie zrozumiałeś i tyle. Pytam poważnie.Czemu w serialu dla dzieci na którym ja (i miliony innych się wychowało i z podwórka nawet w trakcie najbardziej zaciętego meczu się uciekało przed telewizor) doszukujesz się jakiejś historii?
Zacznij krytykować Smerfy" , aczarowany ołówek" , Bolka i Lolka " albo obecne seriale choćby Cichościemnych" czy tych co to po lasach się szlajali zamiast bolszewika gnać na wschód. To też było dla szerokiej widowni niekoniecznie znającej historię. A ręce precz od czołgu i Szarika.
Uśmiechnij się , jutro będzie słońce na Lubelszczyźnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak ukochałeś Ojczystą mowę zgłosisz się na pocztę?"
A po co?Czym Ciebie uraziłem?Że lubię Saakaszwilego i resztę tej komuszej bandy wraz ze Stanisławem Kosem który zginął na Westerplatte a odnalazł się pod Gdynią?Czy może dla tego że dzięki Gustlikowi Jeleniowi pokochałem wpitalać krupnioki?(nota bene w latach 70 wsiadaliśmy z całą ekipą na rowerki i zaiwanialiśmy na Westerplatte bo tam przy przystanku w betonowym grillu" one tam były).A potem wyprawa na czołg?(i znowu my nie piśmienni i nie kumaci najpierw czołg a dopiero potem rozmowy z Panem Rygielskim który to na wartowni nr 1 był zawsze). To nam Czterej i sabaka czaszki zryła.
Dzieci na prawdę wyluzuj.Lubisz Pancernych?Dobrze.Nie lubisz?Ja Ciebie do krzyża nie będę przybijał.Ale proszę nie pisz ze czerwone światło na skrzyżowaniu to komuna i że należy go nie respektować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam oglądać wieczorem Czas Honoru, 1920 wojna i miłość czy tajemnicę twierdzy szyfrów wolę 10 raz oglądnąć 21 godzin z Szarikiem, Kosem, Jeleniem i Saakaszwilim - nawet bez 3D, a jak już wcześniej pisałem z chęcią zobaczę i nową wersję. Ale nie wiem jak to przeżyję, ja tego filmu sobie w kolorze nie wyobrażam, a co dopiero w 3D... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Jeśli ktoś będzie w ten weekend w Berlinie i miałby ochotę zobaczyć Vier Panzersoldaten und ein Hund" to ma taką możliwość :)

Czterej pancerni wracają do Berlina
Dodano: 2011-09-28 13:45:38
Przygody załogi czołgu Rudy" i psa Szarika fascynowały kiedyś miliony telewidzów w dawnej NRD. W najbliższy weekend niemieccy miłośnicy Czterech pancernych i psa" będą mogli obejrzeć wszystkie odcinki polskiego serialu na ekranie jednego z berlińskich kin. Niezwykły pokaz rozpocznie się w piątek wieczorem i potrwa do niedzieli.

Organizatorzy tego maratonu mają nadzieję, że Długa noc czterech pancernych" w kinie Babylon w stolicy Niemiec przyciągnie wielu fanów serialu, którzy zechcą przypomnieć sobie bohaterów swojego dzieciństwa. Telewizja w NRD pokazywała powtórki +Czterech pancernych+ od 1972 do 1987 r. Serial miał bardzo wielu miłośników. Można powiedzieć, że był najbardziej popularnym serialem telewizyjnym w NRD" - powiedziała w środę PAP Jasmin Knich z agencji Entertainment Kombinat, która współpracuje z właścicielem praw do serialu, spółką Pandastorm Pictures. Przyznała, że obejrzenie wszystkich 21 odcinków to duże wyzwanie, dlatego widzowie będą mogli kupić bilety tylko na część pokazu, a także wzmocnić się porcją bigosu. Pretekstem do organizacji Długiej nocy czterech pancernych" jest niemieckie wydanie serialu na DVD. Płyty trafią do sprzedaży w Niemczech 10 października.

Reżyserem serialu Czterej pancerni i pies" był Konrad Nałęcki, a autorem zdjęć Romuald Kropat. Scenariusz powstał na motywach powieści Janusza Przymanowskiego (1922-1998), żołnierza, pisarza i dziennikarza, który brał udział w kampanii wrześniowej, a później trafił do ZSRR, gdzie wszedł w skład 1. Korpusu Polskich Sił Zbrojnych i przebył następnie szlak bojowy do Warszawy. Aktorzy, którzy wcielili się w najbardziej znane postaci z Czterech pancernych", to: Janusz Gajos (jako Janek Kos), Pola Raksa (Marusia), Franciszek Pieczka (Gustlik), Włodzimierz Press (Grigorij), Roman Wilhelmi (Olgierd), Małgorzata Niemirska (Lidka), Witold Pyrkosz (Franek Wichura), Wiesław Gołas (Tomasz Czereśniak) i Barbara Krafftówna (Honorata). Choć Pancerni" wciąż mają miliony wielbicieli, serial wzbudza kontrowersje z powodu sposobu, w jaki przedstawiono w nim historyczne wydarzenia z przełomu lat 1944-1945.

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Swiat/Czterej-pancerni-wracaja-do-Berlina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym serialu lubię prostotę przekazu. Widz nie ogląda super skomplikowanych zmagań wojennych lecz proste - zasadzka, atak i wygrana :) Jak w odcinku w którym podszywając się pod dostawę jedzenia zdobyli praktycznie bez walki śluzę na rzece :) Wszystko przyjemne dla widza ale i trochę emocji :) Zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie