Skocz do zawartości

IV rekonstrukcja Bitew pod Tomaszowem Lubelskim


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jarku, może trzeba było wcześniej gadać z właścicielem 7 TP. Ale myślę, że za rok dopniesz swego i zobaczymy w końcu pod Tomaszowem po kilkudziesięciu latach jeżdżącego 7 TP. Gratuluje udanej imprezy

A swoją drogą my też na naszą imprezę modelarską chcieliśmy ściągnąć jeżdżące pojazdy w postaci Shermana, Scout Cara i M-16, ale niestety kasa i jeszcze raz kasa. Może w przyszłym roku da się nam namówić sponsora.

Pozdrawiam Zbyszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda że te dwie imprezy mogą się pokryć.
Swoja drogą Łomianki były 22 września 1939.
A bitwa pod Tomaszowem była bardziej rozciągnięty w czasie.
Tak jak Bzura.
Śmieszne by było gdyby organizatorzy tych 3 imprez chcieli je zrobić w ten sam weekend.

Zaczyna to wyglądać jak z polską TV, na każdym programie leci film o podobnej tematyce i równie ciekawy, a ciężko się widzowi zdecydować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ekipe ( przyzwoicie umundurowana i wyekwipowana), ktora zrobila taki rajd weekendowy w zeszłym roku - byla w Zdunskiej Woli w sobote ( inscenizacja w realiach 39), a w Nowosielcach koło Sanoka w niedziele - tam z kolei inscenizacja walk z 44 roku... podobna akcje uskuteczniły jakoś ze dwa lata temu pancery dwójki ..........jednego dnia ( sobota) były pod Bochnią - nastepnego ( niedziela ) pod Wizną ...dystanse miedzy tymi punktami sobie Koledzy sami policzcie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMPMCzwa:
Nie zgodzę się z Tobą, to że jakaś Grupa jeździ do Tomaszowa powiedzmy od samego początku nie oznacza w żadnym wypadku, że nie ma ochoty uczestniczyć w innych imprezach, które są równie ciekawe, a nie dostępne z powodu nałożonych terminów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat nie ma sytuacji aby był problem z udziałem Grup w Tomaszowie. Myślę że tak samo nie mają tego problemu inne imprezy.
Jak widać było w tym roku na przykładzie Sochaczewa i Tomaszowa obie imprezy miały pełne garnizony i nie musieliśmy sobie wydzierać Grup"
Inaczej ma się sprawa pojazdów których jest mało ale myślę że to nie jest problemem aby dogadać się między sobą i dobrać tak wyposażenie aby nikt nie czuł się poszkodowany.
Ostatecznie to zależy od właścicieli pojazdów czy będą się chcieli przemieścić te 300 km w ciągu nocy i wziąć udział w Łomiankach i w Tomaszowie.

Jest jeszcze tak wcześnie że nie można mówić o problemie ponieważ jeszcze nie ma ani budżetu ani scenariusza jest termin (15-16 września) przez zimę jakoś się dogadamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby było jasne - jesteśmy w stanie przemieścić czołgi o te 300 km w nocy.
Ale to jest bezsens. wszystko na styk, załogi zmęczone, etc.

Dlatego organizatorzy muszą się dogadać.

Aha, Jarek, z całym szacunkiem, ale Tomaszów wszedł w termin Bzury,a nie odwrotnie. Bzura od 2002 roku organizowana była w okolicach 13 - 17 września, i to się nie zmieni.
Na pewno będą imprezy w okolicach Warszawy i Sochaczewa w tym terminie - w Sochaczewie, w Łomiankach, w Tomaszowie Mazowiecki, w Mszczonowie i w kilku jeszcze miejscach o których juz mnie informowano pod kontem roku przyszłego..

Ja naprawdę bym się zastanowił czy nie zakotwiczyć twojej imprezy tydzień później, wtedy nie ma problemu by zawieźć ci cokolwiek ze sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek - potrafisz zorganizować dobrze imprezę - tegoroczny Tomaszów to pokazał - rób swoje i wyciągaj przemyślane wnioski (tegoroczna edycja pokazała, że to robisz i jesteś otwarty na MĄDRE sugestie uczestników - trzymam kciuki, żeby udało się i w kolejnej edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam więc propozycję aby do dnia 15 listopada ułożyć plan imprez na wrzesień.
Jest ktoś chętny do zajęcie się zebraniem terminów imprez, następnie z początkiem grudnia usiąść do jednego stołu i ustalić kalendarz zaplanować logistykę transportu pojazdów.

Może warto zaplanować trasę bo przewóz czołgów ze Śląska do W-wy i z powrotem a tydzień później znowu trasa Śląsk Tomaszów Śląsk to trochę bez sensu.


Usiądźmy wreszcie i dogadajmy się robimy to samo od kilku lat może warto robić coś w porozumieniu ze sobą a nie obok siebie.

Taka propozycja już raz padła ...no i upadła.

Rozumiem że jest Odkrywca i Dobroni ale tam się wrzuca termin i on nie podlega dyskusji a warto jest porozmawiać.

Co Wy na to , kieruję to do organizatorów imprez w całej Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie